Przejdź do treści
Dzień Otwarty Heli Solution 2024 (fot. Heli Solution)
Źródło artykułu

Dzień Otwarty Heli Solution 2024 za niecałe dwa tygodnie

Już 27 kwietnia na lotnisku Radom-Piastów odbędą się pierwsze tegoroczne pokazy lotnicze w Polsce. W programie Dnia Otwartego Heli Solution znajdą się pokazy dzienne i nocne z pirotechniką, loty widokowe oraz atrakcje na ziemi.

Udział w imprezie potwierdzili piloci z całej Polski. Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. Marię Muś, która zaprezentuje możliwości śmigłowca Bölkow Bo 105, wielokrotnego mistrza Polski w akrobacji samolotowej Roberta Kowalika, skoczków spadochronowych z grupy Sky Magic, Dawida Walasa latającego samolotem Carbon Cub oraz zespół Bo105.pl, który po zmroku wykona pokaz nocny z wykorzystaniem materiałów pirotechnicznych.

Nie zabraknie też legendy lotnictwa. W locie zaprezentowany będzie słynny samolot North American Harvard IIB, który został wyprodukowany w 1943 roku w Kanadzie. Służył w Royal Canadian Air Force z numerem ewidencyjnym FH153. Samoloty tego typu były wykorzystywane głównie do szkolenia pilotów wojskowych, ale również znalazły zastosowanie bojowe jako lekki bombowiec. Pilotem Harvarda jest Marcin Kubrak, doświadczony pilot liniowy z licencją ATPL oraz instruktor i egzaminator państwowy (TRE) typu Boeing 737.

Harvard IIB na Heli Solution (fot. Hesja Air-Art Photography)

(fot. Hesja Air-Art Photography)

W czasie wydarzenia zaplanowano również premierę nowego śmigłowca Guimbal Cabri G2, który oficjalnie dołączy do floty Heli Solution. Organizatorzy przewidzieli także loty widokowe śmigłowcem Robinson R44, strefę food trucków i szereg atrakcji dla całych rodzin. Przy terenie dla publiczności będzie zapewniony parking, impreza rozpocznie się o 13:00 i potrwa do wieczora.

Głosem pierwszych tegorocznych pokazów lotniczych w Polsce będzie z pewnością doskonale wam znany Witold Sokół. Kpt. rez. pil. Witold Sokół to były pilot pokazowy samolotu MiG-29. Uczestniczył w wielu imprezach w Polsce i za granicą, dziś natomiast jest wykładowcą akademickim w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie i od wielu lat komentuje pokazy lotnicze w całym kraju. Witold imponuje wiedzą i doświadczeniem, a zarazem potrafi błyskotliwie i szalenie interesująco opowiadać o tym, co dzieje się na niebie.

Heli Solution to szkoła śmigłowcowa z bazą na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie. Tworzą ją doświadczeni instruktorzy i zespół, który regularnie prezentuje swój kunszt na imprezach lotniczych w Polsce i zagranicą. Dzień Otwarty będzie okazją do bliższego poznania tego ośrodka i zapoznania się z jego ofertą. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Przeczytaj również:
Pierwsze atrakcje Dnia Otwartego Heli Solution 2024
Legendy sportu śmigłowcowego przylecą do przylepu na II Światowy Zlot Śmigłowców

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony