"Dywizjon 303" będzie kręcony na Białołęce. Pub zostanie dla mieszkańców

Przed pubem w centrum biznesowym Fort można podziwiać myśliwiec z czasów II wojny światowej (fot. tustolica.pl)

Co łączy pub "Orchard" w Ruislip, małym miasteczku na przedmieściach Londynu z centrum biznesowym Fort przy Modlińskiej 310/312?

"Orchard" (ang. sad) znajduje się niedaleko bazy wojskowej Northolt, gdzie w latach 1940-45 stacjonował legendarny Dywizjon 303. To tam polscy lotnicy bawili się na przepustkach i relaksowali po udanych misjach. Podczas bitwy o Anglię Dywizjon 303 był jedną z najlepszych alianckich jednostek lotniczych – jego piloci zestrzelili niemal 300 niemieckich samolotów.

Od kilku tygodni trwają zdjęcia do filmu "Dywizjon 303" w reżyserii Denisa Delicia, w którym główne role grają Piotr Adamczyk (jako Witold Urbanowicz) i Maciej Zakościelny (Jan Zumbach). Jednym z najważniejszych obiektów zdjęciowych będzie replika pubu "Orchard", która powstała w centrum biznesowym Fort przy Modlińskiej 310/312. Jak zapowiadają producenci, lokal został odtworzony w stanie z czasów II wojny światowej w najdrobniejszych detalach. Przed pubem w można podziwiać myśliwiec z czasów II wojny światowej.

Pub będzie nie tylko scenografią filmową. 10 czerwca miał zostać uroczyście otwarty dla klientów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie będą tu dni zdjęciowe, ale wówczas lokal na kilkanaście dni będzie zamknięty.

Więcej informacji na stronie: www.tustolica.pl

Źródło: TuStolica.pl
comments powered by Disqus