Przejdź do treści
DronyNaWschód - ponad 300 dronów wysłano na Ukrainę - potrzebne dalsze wsparcie (fot. Drony na Wschód)
Źródło artykułu

DronyNaWschód: ponad 300 dronów wysłano na Ukrainę – potrzebne dalsze wsparcie

Fundacja Instytut Mikromakro poinformowała, że dzięki osobom, które ofiarowały drony w ramach akcji społecznej #DronyNaWschód, wysłano już ponad 300 dronów na Ukrainę.

Drony otrzymujemy w różnym stanie. Czasem całkiem nowe, częściej kilkukrotnie użyte i rzucone w kąt. Bywają też maszyny rozbite lub takie, które zaliczyły nieoczekiwaną kąpiel w jeziorze – mówią organizatorzy akcji. 

Drony służą jako narzędzie do dokumentacji fotograficznej i filmowej zniszczonych szkół, ulic i szpitali. Drony wspomagają też akcje ratownicze w przypadku ewakuacji ludzi z bombardowanych budynków.

Drony jadą na Ukrainę przeprogramowane, sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa i wyposażone w dodatkowe baterie. Dzięki darczyńcom organizatorzy akcji zaczną również budować drony od podstaw, aby ograniczać możliwość zakłócania sygnałów radiowych.

Do tej pory poprzez stronę dronynawschod.mikromakro.pl zbierano nowe i używane drony, zniszczone maszyny i części do nich. Pozyskiwano również darowizny pieniężne. W mediach społecznościowych non-stop ukazują się informacje o tym przedsięwzięciu. Ale skala potrzeb jest tak ogromna, że zdecydowano o uruchomieniu Zrzutka.pl do wspólnego działania.

Dzięki Twojej pomocy finansowej możemy je naprawić. Twój datek pomaga nam kupić nowe śmigła albo baterie, aby kolejne drony mogły trafić na wschód i pomóc ludziom wykrywać miny, poszukiwać osoby zaginione czy szacować straty wojenne – apelują o wsparcie organizatorzy akcji #DronyNaWschód.

Więcej informacji o wsparciu akcji #DronyNaWschód na stronie www.zrzutka.pl/dronesforukraine.

Razem możemy więcej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony