Przejdź do treści
Drony przekazane w ramach akcji "Drony na wschód" (fot. swiatdronow.pl)
Źródło artykułu

Drony przekazane w ramach akcji "Drony na wschód"

Na początku marca br. uruchomiona została akcja społeczna "Drony na wschód", w ramach której można było przekazać nieużywanego sprawnego drona, albo kupić i przekazać nowego drona.

Kiedy sytuacja w Ukrainie już się uspokoi, będzie trzeba udokumentować wszystkie zniszczenia wojenne dokonane przez najeźdźcę. W tym celu będzie potrzeba wielu dronów do tego zadania. Polscy operatorzy dronów nie zawiedli.

Jak poinformował portal Swiatdronow.pl, 9 marca br. późnym wieczorem drony przekazane w ramach akcji "Drony na wschód" dotarły do magazynu w Rzeszowie. Zostały wypakowane, posegregowane modelami i poukładane na 7 palet, dla 7 różnych okręgów walczących na Ukrainie.

Dodatkowo uzupełniliśmy paczki o latarki czołowe, powerbanki, krótkofalówki i agregaty prądotwórcze do ładowania baterii w warunkach terenowych – mówią organizatorzy akcji.

Dziś wszystko przekroczy granicę i zostanie przekazane do docelowych odbiorców – dodają.

To co widać na zdjęciach to jedynie cześć zebranych rzeczy (drony typu DJI, Yuneec, Parrot itp. – nowe lub używane kompletne). Osobnym transportem zostały dostarczone drony "samoróbki" lub części do dronów jak silniki, śmigła, regulatory, lipo.


Przeczytaj również:
Drony na wschód – akcja społeczna: masz drona, nie latasz? Przekaż!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony