Przejdź do treści
Mistrzostwa Świata Drone Racing League Algorand (fot. extreme.com)
Źródło artykułu

Drone Racing League – Mistrzostwa Świata DRL Algorand po raz pierwszy w Polsce na Extreme Channel

Już w styczniu kanał Extreme zaprezentuje widzom kolejny ekscytujący sport – tym razem jest to innowacyjna, szybka i podniebna Drone Racing League! 

Drone Racing League (DRL) to pierwsza na świecie, profesjonalna seria wyścigów dronów. W lidze latają najlepsi piloci dronów, których oglądają miliony fanów na całym świecie. Łącząc przełomową technologię i wciągające wyścigi dronów, DRL tworzy nową erę sportu, która przedstawia emocjonującą rywalizację zarówno w prawdziwym życiu, jak i w wirtualnej symulacji i metawersum. Sezon 2022-23 Mistrzostw Świata DRL Algorand startuje już w sobotę 14 stycznia o godzinie 22:00 na Extreme Channel.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy rozpocząć emisję Drone Racing League na kanale Extreme i przedstawić ten pełen akcji sport polskim fanom. W tym sezonie Mistrzostw Świata DRL Algorand rywalizacja jest na najwyższym poziomie. Wśród zawodników znajdzie się również nasz pierwszy polski pilot, Pawelos, który staje się narodową gwiazdą wyścigów dronów” – zapowiada Anne Marie Gianutos, dyrektor marketingu DRL.

Mistrzostwa Świata Drone Racing League Algorand - dron (fot. extreme.com)

(fot. extreme.com)

Drone Racing League to sport definiujący XXI wiek. Dwunastu najlepszych na świecie pilotów ściga się zbudowanymi na zamówienie dronami z prędkością około 140 km/h przez spektakularne trasy – fizyczne i wirtualne. Ich drony są wyposażone w kamery, które przesyłają obraz na żywo do gogli pilotów z widokiem z pierwszej osoby (FPV), dzięki czemu zawodnicy (i widzowie śledzący zawody) czują się tak, jakby lecieli wewnątrz drona.

Celem pilotów jest pokonanie skomplikowanej powietrznej trasy w jak najkrótszym czasie. Zawody odbywają się w legendarnych miejscach, takich jak stadiony sportowe, historyczne pałace i kultowe muzea na całym świecie – a także wirtualnie w DRL SIM, prawdziwej grze wideo o wyścigach dronów, dostępnej do pobrania na PlayStation, Xbox, Steam i Epic Games.

Mistrzostwa Świata Drone Racing League Algorand (fot. extreme.com)2

(fot. extreme.com)

W tym sezonie do ligi dołącza pierwszy polski pilot, Pawelos – 19-letni debiutant i polski reprezentant na globalnej scenie wyścigów dronów. Pawelos dzieli się swoją miłością do wyścigów dronów w rodzinnych Dobczycach, godzinę drogi na południe od Krakowa. Jego analityczny umysł to jego przewaga nad konkurencją. Zawsze myśli o swoich przeciwnikach i o tym, co może zrobić, aby ich pokonać – czy to na polu walki dzięki swojemu niepowtarzalnemu stylowi lotu, czy poza nim dzięki swoim grom psychologicznym.

Mistrzostwa Świata Drone Racing League Algorand - polski pilot, Pawelos (fot. extreme.com)

Polski pilot, Pawelos (fot. extreme.com)

„Udział w DRL to spełnienie moich marzeń. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć mistrzowski tytuł dla fanów z mojego rodzinnego miasta. Będę oglądał wyścigi DRL z moją rodziną na Extreme i nie mogę się doczekać, by nawiązać kontakt z fanami na moich portalach społecznościowych” – mówi pilot DRL Pawelos.

Fani mogą śledzić Pawelosa na Instagramie i kupić jego koszulkę DRL w DRL Store.

Przygotujcie się na niezwykłe emocje i zaskakujące zwroty akcji – sezon 2022-23 Mistrzostw Świata Drone Racing League DRL Algorand rozpoczyna się już w sobotę 14 stycznia o godzinie 22:00 na Extreme. Dodatkowo, by pozwolić Wam jeszcze lepiej nastroić się na nadchodzące rozgrywki, w piątek 13 stycznia o tej samej porze Extreme wyemituje powtórkę sezonu 2021-2022.

Więcej informacji na www.extreme.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony