Dowódca SP w Ramstein

Siły Powietrzne

Gen. broni pil. Lech Majewski uczestniczył w Konferencji Dowódców Sił Powietrznych Regionu Północnego w dniach 26-27 października w Ramstein.

Spotkanie to zorganizował Dowódca Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie generał Mark Welsh.

W czasie konferencji poruszano tematy z zakresu operacji połączonych z użyciem sił powietrznych. Cykl wystąpień zainicjowało przedstawienie skutków trzęsienia ziemi oraz tsunami, jakie dotknęło Japonię w marcu br. i całokształtu pomocy udzielonej Japonii przez Amerykańskie Siły Powietrzne w ramach operacji „TOMODACHI". Ponadto analizowano kwestie dotyczące wsparcia lotniczego misji humanitarnych, doświadczeń z użycia komponentu powietrznego w ostatnich operacjach, w szczególności w Libii i Afganistanie, a także kolejnych wyzwań, jakie stoją przed NATO w kontekście zagrożenia dla cyberprzestrzeni.

Na zakończenie konferencji przedstawiono plany i propozycje dotyczące reformy struktur dowodzenia Sojuszu.

Obejrzyj zdjęcia na stronie Sił Powietrznych RP.

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus

Komentarze

Panie Majewski, jak pan już trafiłeś do Ramstein, masz pan niepowtarzalną okazję pobrać lekcję pt. współużytkowanie lotnisk i baz lotniczych na ,,zgniłym'' zachodzie, a w demo - kratycznej i prawo - rządnej RP. Z interoperacyjnej bazy NATO w Ramstein lotnictwo GA może korzystać bez większych problemów. A w Polsce, jak była za PRL - u d....a na 4 litery, tak się przeniosła do tej ,,nowej'' Rzeczypospolitej III, czy IV -numeracja już nie taka ważna, ale fakty owszem. Na potrzeby 48 F - 16 niedługo panu polskiej przestrzeni zabraknie, nie wspominając już o tym, ze 3 ministrów wskazało lotniska w Lasku i w Mińsku jako lotniska współużytkowane z wojskiem, ale DSP miało to w wiadomym miejscu, bo bez zwrotu kosztów, które z naszych podatków poszły psu na budę!!!

Święta prawda! Niestety chyba musi wymrzeć całe pokolenie starych trepów, aby coś się w tej kwestii zmieniło...