Dni otwarte w Szkole Orląt

Szkoła Orląt w Dęblinie (WSOSP)

Spotkania z pilotami, zwiedzanie specjalistycznych laboratoriów, możliwość obejrzenia z bliska samolotów i śmigłowców, a także jedynego w Polsce symulatora dezorientacji – to wszystko czeka na osoby, które odwiedzą szkołę oficerską w Dęblinie. Swoje bramy dla zwiedzających uczelnia otworzy już we wtorek.

– Takie przedsięwzięcia organizujemy cyklicznie. Zawsze jest spore zainteresowanie – tłumaczy mjr Tomasz Ziółkowski z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych. Tym razem chęć odwiedzenia dęblińskiej uczelni już zadeklarowało ponad 450 osób. Wśród nich głównie młodzież licealna, ale też osoby prywatne, dla których wizyta w murach uczelni jest prawdziwą gratką. – Choć propozycję kierujemy przede wszystkim do potencjalnych kandydatów na naszych studentów, to jest to taki dzień, kiedy przyjść może do nas każdy zainteresowany tym, co się u nas dzieje – przekonuje mjr Ziółkowski.

Uczelnia pokaże zwiedzającym to, czym się może pochwalić. – Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, jeśli chodzi o szkolenie pilotów. Ci, którzy przyjdą, będą mogli obejrzeć to, z czego na co dzień korzystają nasi studenci, m.in.: laboratorium Obiektywnej Kontroli Lotu, ośrodek szkolenia ratownictwa wysokościowo-lotniczego, a także symulatory, w tym najnowszy i jedyny taki w Polsce – symulator dezorientacji przestrzennej – podkreśla mjr Ziółkowski. W Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego, gdzie studenci szkolą się praktycznie, na zwiedzających będą czekały samoloty Diamondy, Zliny, a także najnowszy nabytek uczelni – śmigłowiec Cabri, służący do szkolenia podstawowego. (...)

Powyżej opublikowaliśmy fragment tekstu, artykuł w całości przeczytasz na portalu polska-zbrojna.pl

Źródło: polska-zbrojna.pl
comments powered by Disqus