Dla rodzin saperów z 6. batalionu powietrznodesantowego

Dla rodzin saperów z 6. batalionu powietrznodesantowego (fot. pomagam.pl)

8 października około 14:00 w Kuźni Raciborskiej doszło do tragicznego wypadku. Patrol saperski nr. 29 z 6. batalionu powietrznodesantowego usuwający niewybuchy miał wyjątkowego pecha: żołnierze zostali poszkodowani w wyniku eksplozji pocisku zalegającego w lesie nieopodal miejscowości. Spośród sześciu poszkodowanych dwóch niestety nie żyje, jeden jest ciężko ranny. Więcej informacji można znaleźć tutaj:
wojsko-polskie.pl/dgrsz/arti...
wojsko-polskie.pl/dgrsz/arti...


Dziennikarze związani z obronnością zwrócili się z apelem o pomoc dla rodzin saperów z 6. batalionu powietrznodesantowego:

"W imieniu rodzin poszkodowanych chcielibyśmy prosić o pomoc finansową. Jesteśmy dziennikarzami związanymi z obronnością, tematyka jest nam więc bliska, wobec czego chcemy także zwrócić uwagę na to, jak kruche jest życie sapera. Niestety nie zawsze udaje im się wrócić z akcji, ale dzięki ich poświęceniu inni mogą czuć się bezpiecznie. Dwie rodziny zostały bez swoich najbliższych, dwie matki straciły synów. Cztery kolejne rodziny w najlepszym razie czeka rekonwalescencja oraz opieka psychologów. Pomóżmy im wspólnie choć trochę – nie zwróci to życia ani zdrowia poszkodowanym, ale choć trochę pomoże rodzinom."
Podpisano:
Bartłomiej Kucharski
Andrzej Kiński
Jarosław Wolski
Sławomir Zagórski
Marcin Niedbała
Marcin Ogdowski
Mariusz Cielma
Michał Sitarski
Łukasz Maziewski


Więcej informacji o możliwości wsparcia rodzin saperów z 6. batalionu powietrznodesantowego na stronie www.pomagam.pl

Źródło: pomagam.pl
comments powered by Disqus