Czy trasa S7 zajmie bemowskie lotnisko?

Lotnisko Warszawa Babice

Jednym z kluczowych dla przyszłości Bemowa pytań jest: czy budowa nowej ekspresówki wymusi likwidację lotniska?

Bemowo bez lotniska przy Powstańców Śląskich, za to z tunelem trasy szybkiego ruchu i potężnym węzłem drogowym w rejonie Marynina – choć dziś brzmi to jak wizja z filmu science-fiction, może się ziścić już w ciągu kilku najbliższych lat.

Jak poinformował portal Tustolica.pl, 12 grudnia br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na opracowanie dla bemowskiego odcinka trasy S7 tzw. koncepcji programowej. Zadaniem projektantów będzie m.in. zbadanie warunków geologicznych i sprawdzenie, ile dokładnie terenu potrzeba pod budowę. Ma to kluczowe znaczenie dla przyszłości lotniska.

Jeśli okaże się, że budowa trasy S7 wymusi likwidację lotniska – lub przynajmniej jego zamknięcie na pewien czas – przeciwnicy samolotów powinni teoretycznie mieć powody do zadowolenia.

Pod koniec września uchwalony został program ochrony środowiska przed hałasem dla m.st. Warszawy, który obejmuje ograniczenie ruchu lotniczego nad Bielanami i zobowiązuje zarządzającego lotniskiem Warszawa-Babice zastosowania szeregu ograniczeń.

Cały artykuł czytaj na stronie www.tustolica.pl


Przeczytaj również:
Program ochrony środowiska ograniczy działalność lotniska Babice? (aktualizacja)

Źródło: TuStolica.pl
comments powered by Disqus