Przejdź do treści
Drogowy Odcinek Lotniskowy k Wielbarka, fot. kadr youtube
Źródło artykułu

Ćwiczenia kryptonim ROUTE 604 na Drogowym Odcinku Lotniskowym

Od poniedziałku 18 września do 3 października droga wojewódzka nr 604 z Nidzicy do Wielbarka zostanie zamknięta w miejscu tzw. Drogowego Odcinka Lotniskowego. Powodem będą odbywające się tam wówczas wojskowe ćwiczenia lotnicze.

Na drodze wojewódzkiej nr 604 między miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki znajduje się tzw. Drogowy Odcinek Lotniskowy o długości 3,2 km. To znaczy, że ten odcinek jest przystosowany do startów i lądowań samolotów wojskowych, choć ma on służyć wyłącznie do lądowania awaryjnego.

O tym, że zostanie on zamknięty w dniach 18 września - 3 października, poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. ZDW dodał, że zamknięcie tego odcinka „spowodowane będzie przeprowadzeniem szkolenia lotniczego przez służby wojskowe”. Czyli odbędą się tam w tym czasie wojskowe ćwiczenia pod kryptonimem ROUTE 604.„Dojazd do miejsca Drogowego Odcinka Lotniskowego będzie możliwy zarówno od strony Nidzicy, jak i od strony Wielbarka, natomiast przejazd przez obszar DOL nie będzie możliwy” - napisał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. „Zalecany jest objazd drogą wojewódzką nr 545 Nidzica - Jedwabno i drogą wojewódzką nr 508 Jedwabno - Wielbark”.

Problem w tym, że ów objazd bardzo wydłuży drogę między Nidzicą a Wielbarkiem.

W Polsce jest 20 drogowych odcinków lotniskowych, czyli dróg, dostosowanych do lądowania i startów samolotów wojskowych. Były one tworzone w czasach PRL.

Wielbark DOL

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony