Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2019

Columbus Festiwal Wiatru Ustka (fot. Paweł "Lojak" Kozarzewski, fb.com/lojakpl | ig.com/mrlojak)

Podniebna impreza nad wodą z roku na rok nabiera rozmachu. Podczas Columbus Festiwalu Wiatru trzeba wysoko zadzierać głowy, żeby zobaczyć zapierające dech pokazy, w tym akrobacje lotnicze i motoparalotniowe oraz przelot powietrznej armady.

Zapraszamy na II edycję Columbus Festiwal Wiatru – podniebną imprezę nad wodą, która odbędzie się w dniach 12-13 lipca 2019 w Ustce (12 lipca to dzień treningowy, a 13 lipca odbędą się pokazy główne).

Częścią festiwalu są pokazy balonowe, a także zawody motoparalotniarzy z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Chętni mogą bliżej zapoznać się z tym sportem, a nawet podjąć naukę stawiania skrzydła. Można zobaczyć wystawę sprzętu latającego oraz zdjęć wykonanych z powietrza. Po zmroku widzów czekają spektakularne pokazy lotnicze z wykorzystaniem pirotechniki.

W tym roku sporą atrakcją będą wyjątkowe pokazy lotnicze w wykonaniu pilotów pochodzących z Anglii, Niemiec, Czech i Polski. Oczywiście nie zabraknie pokazów motoparalotniowych z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Akrobacje będą wykonywane w ciągu dnia oraz po zmroku (także z wykorzystaniem pirotechniki). Wieczorem 13 lipca odbędzie się wyjątkowy koncert orkiestry symfonicznej "na palniki" z udziałem 5 balonów na ogrzane powietrze. Muzyczną gwiazdą Columbus Festiwal Wiatru 2019 będzie Kamil Bednarek.


(fot. Paweł "Lojak" Kozarzewski / fb.com/lojakpl, ig.com/mrlojak)

W edycji 2019 CFW swoje umiejętności zaprezentują m.in.:
•  Fly Dragons Team – akrobacyjna grupa motoparalotniowa – laureaci tegorocznych Cumulusów,
Artur Kielak – polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, a także skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w jednej z największych linii lotniczych na świecie Ryanair. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej,
„Airborner” – lotnicza angielska grupa akrobacyjna,
Pterodactyl Flight – czeski latający „cyrk” z replikami samolotów z okresu I wojny światowej, który wykona inscenizację walki powietrznej,
•  skoczkowie spadochronowi.

W trakcie imprezy będzie można zobaczyć wystawę sprzętu latającego oraz zdjęć wykonanych z powietrza.

Wydarzenie będzie można oglądać online na stronie internetowej www.ustka.pl

Columbus Festiwal Wiatru objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w ramach obchodów 100 lecia Aeroklubu Polskiego.

Organizatorami wydarzenia są: Columbus Invest Ustka, Grupa Falco II, miasto Ustka. Współorganizatorzy: Dolina Charlotty, Starostwo Powiatowe w Słupsku.

Portal dlapilota.pl jest jednym z patronów medialnych imprezy.

Więcej informacji również na stronie wydarzenia.

Źródło: ustka.pl
comments powered by Disqus