Przejdź do treści
Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Lesznie
Źródło artykułu

Ciasno w czołówce, każdy lot się liczy

Gonzalo Riera z Argentyny, Rumun Andreas Kessler i Brytyjczyk Andrew Davis to zwycięzcy środowej siódmej konkurencji Szybowcowych Mistrzostw Świata. Polacy Sebastian Kawa i Karol Staryszak wciąż liderami klasyfikacji generalnej.
 
Siódma konkurencja mistrzostw był to szybowcowy klasyk: wyścig po trasie wielokąta na dystansach ok. 300 kilometrów. Pogoda pozwoliła na oblecenie trasy większości pilotów. W klasie 15-metrowej najszybciej zrobili to Argentyńczycy: wygrał Gonzalo Riera przed swoim młodszym bratem Sebastianem, trzecie miejsce zajął Holender Steven Raimond. Polak Sebastian Kawa zajął 12 miejsce, ale nie zagroziło to jego pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Pozostali nasi zawodnicy Łukasz Grabowski i Jacek Flis musieli niestety lądować na trasie, co kosztowało ich sporo punktów. Grabowski w ,,generalce" jest obecnie 16., a Flis 22.
 
W klasie 18-metrowej nagrodę dnia - 1000 punktów - zainkasował reprezentant Rumunii Andreas Kessler. Drugi był Belg Yves Jeanmotte a na trzecim miejscu na mecie zameldowało się aż czterech zawodników, w tym obaj startujący w tej klasie Polacy: Karol Staryszak i Łukasz Wójcik. Dobry lot umocnił Staryszaka na pierwszym miejscu klasyfikacji, drugi wciąż jest Wójcik, choć zaraz za nim robi się bardzo ciasno - znajdujący się na trzecim miejscu Anglik Russel Cheetham traci do Wójcika tylko 19 punktów.

W klasie otwartej zwycięstwo dnia przypadło Brytyjczykowi Andrew Davisowi, który wyszedł na prowadzenie klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Niemców Uli Schwenka i Michaela Sommera. Polacy konkurencji nie mogą niestety zaliczyć do udanych: Witold Czarnik był 19., a Janusz Centka przerwał lot w połowie trasy i zajął ostatecznie 32. pozycję. Kosztowało to miejsca w ,,generalce": Czarnik jest 17., a Centka spadł aż na 24. miejsce.
 
Dziś kolejny piękny dzień z szansą na emocjonujące konkurencje. Tasksetter Jerzy Mierkiewicz wyznaczył pilotom wyścigi po trasie wielokąta o średniej długości 300 kilometrów. Po raz pierwszy od rozpoczęcia mistrzostw trasy przebiegać będą na zachód od Leszna - szybowce polecą nad Lubin, potem wykręcą na wschód i po południu możemy spodziewać się dolotów od strony miasta. 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.wgc2014.hb.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony