Chętnych do latania w Świdniku nie brakuje

Symulator lotów w Strefie Historii w Świdniku (fot. swidnik.pl)

W świdnickiej Strefie Historii od tygodnia można korzy­stać z symulatora lotów. Urzą­dzenie pozwala na wcielenie się w rolę pilota i wirtualną po­dróż statkiem powietrznym, z każdego lotniska i w dowol­nym kierunku na świecie. Dotąd za sterami zasiadło już 30 osób.

Urządzenie, stworzone w ramach Budżetu Obywatel­skiego, oferuje 31 modeli sa­molotów. Pasjonaci lotnictwa mogą zdecydować się na pi­lotowanie, na przykład Cesny 152, Zlina, Airbusa 320, Extra 330, Boeinga 787 Dreamli­ner czy Boeinga 747. Park ma­szyn wciąż będzie się jednak powiększał. Pracownicy Stre­fy Historii zapowiadają, że w marcu pojawi się możliwość sterowania myśliwcem Euro­fighter.

Z symulatora korzysta młodzież od 12 roku życia, do­rośli oraz dzieci pod opieką ro­dziców. Gościmy też rodziny. Za sterami urządzenia zasiadł ostatnio tata i razem z sied­mioletnim synkiem wybrali się w wirtualną podróż – mówi Andrzej Misiurski ze Strefy Historii.

Do 24 lutego z urządzenia skorzystało 30 osób. Chętnych do przeżycia podniebnej przy­gody cały czas przybywa. Tylko do 15 kwietnia na wirtualny lot zapisały się 42 osoby. Naj­częściej przychodzą na zajęcia w weekendy, ale chętnych nie brakuje także w tygodniu.

Największym powodze­niem cieszą się oczywiście go­dziny popołudniowe, bo wtedy mieszkańcy mają najwięcej wolnego czasu. Są też takie dni, jak na przykład wczoraj, kiedy symulator jest zajęty od rana do ostatniej godziny pracy Strefy Historii – opowiada A. Misiurski. Dodaje: – Ci, którzy mieli już okazję skorzystać z maszyny, są zachwyceni. Naj­lepiej niech świadczy o tym fakt, że po zajęciach od razu zapisują się na kolejne.

Rezerwacje dokonywane są już na lipiec, a nawet sier­pień. Korzystanie z urządzenia jest bezpłatne, a jedna sesja trwa 45 minut. W kokpicie może przebywać jednocześnie dwóch pilotów. Symulator dostępny jest w poniedziałki, środy i czwartki, od godz. 9.00 do 16.30, we wtorki i piątki, między 9.00 a 12.45 oraz w soboty, w godz. 10.15-12.45. Chętni mogą skorzystać z in­ternetowych zapisów, za po­średnictwem strony www.mok.swidnik.pl/strefa-histo­rii/symulator-lotow. Wystar­czy, że wybiorą datę i godzinę oraz podadzą swoje imię, na­zwisko i e-mail. Rezerwacje prowadzone są również te­lefonicznie pod numerem 603 644 806.

Źródło: swidnik.pl
comments powered by Disqus