Przejdź do treści
Szybowiec na niebie - widok z bliska z przodu (fot. Daniel Puciłowski Aviation Photography)
Źródło artykułu

Całoroczne Zawody Szybowcowe – Memoriał Ryszarda Bitnera

Komisja Szybowcowa Aeroklubu Polskiego zaprasza pilotów do udziału w Całorocznych Zawodach Szybowcowych – Memoriale Ryszarda Bitnera, które rozgrywane są w cyklu rocznym trwającym od 15 października do 14 października roku następnego.

Celem CZS jest rozwijanie wyczynu sportowego w szybownictwie poprzez aktywizowanie latania wyczynowego w Aeroklubach oraz porównywanie i klasyfikowanie osiągnięć sportowych uzyskanych przez poszczególnych pilotów.

W CZS może brać udział każdy pilot oraz uczeń-pilot szybowcowy. Aby przystąpić do CZS należy się zarejestrować na stronie internetowej weglide.org.

Podczas zawodów prowadzona jest indywidualna – klasyfikacja ogólna oraz dodatkowo klasyfikacja juniorów i klasyfikacja kobieca. Klasyfikowaniu podlegają też wyczyny, w tym przeloty: odległościowe, prędkościowe, zdeklarowane i dowolne.

Zgłoszenia przelotu należy dokonać w terminie do godziny 12 drugiego dnia po wykonaniu przelotu.

Każdą konkurencję CZS można wykonać wielokrotnie, przy czym do Klasyfikacji Indywidualnej liczony będzie w danej konkurencji najwyżej punktowany wyczyn pilota. Wynikiem zawodnika w CZS jest suma punktów uzyskanych w trzech najwyżej punktowanych przelotach, z których każdy wykonany jest w innej konkurencji CZS.

Zwycięzcą CZS zostaje pilot, który w Klasyfikacji Ogólnej otrzyma sumarycznie największą liczbę punktów za maksymalnie trzy różne konkurencje. Zwycięzcą Klasyfikacji Zespołowej zostaje Klub, którego reprezentacja otrzyma sumarycznie największą liczbę punktów za maksymalnie siedem konkurencji. Zwycięzcą Klasyfikacji Lotnisk zostaje lotnisko, z którego wykonano przeloty o największej łącznej sumie kilometrów.

Link do wyników Bitner Cup: weglide.org/ranking/bi?season=2024

Więcej informacji w aktualnym regulaminie CZS na stronie szybowce.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony