Przejdź do treści
M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego na lotnisku (fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)
Źródło artykułu

Bryza w Akcji Serce

W środę (31 sierpnia) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała kolejne w tym roku zadanie transportu organów przeznaczonych do przeszczepu w ramach Akcji Serce. Lot zrealizowano po trasie Gdynia – Kraków – Goleniów – Gdynia.

We wtorek wieczorem (30 sierpnia) Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach "Akcji Serce". Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach.

W środę o godzinie 8.38 samolot M28B wystartował z lotniska macierzystego Oksywie i o godzinie 10.34 wylądował na lotnisku w Krakowie. Tam, na pokład samolotu wszedł zespół lekarzy transplantologów wraz z przeznaczonym do przeszczepu organem i o godzinie 11.43 Bryza rozpoczęła lot do podszczecińskiego Goleniowa, gdzie lądowała o 13.26. Po lądowaniu lekarze udali się natychmiast do szpitala w Szczecinie, gdzie już oczekiwał pacjent. 

O godzinie 13.31 Bryza wystartowała w drogę powrotną, lądując w Gdyni o godzinie 14.27 i kończąc zadanie.

Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej uczestniczy w "Akcji Serce" od 2007 roku. W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu "Akcji Serce", uczestniczą załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza z 43. Oksywskiej Bazy Lotnictwa Morskiego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony