Przejdź do treści
Szybowiec - start za wyciągarką (fot. Aeroklub Poznański)
Źródło artykułu

Bezpłatne szkolenie szybowcowe dla młodzieży w Aeroklubie Poznańskim

Aeroklub Poznański zaprasza osoby w wieku od 16 do 18 roku życia do wzięcia udziału w rekrutacji na szkolenie szybowcowe (teoria i praktyka) w sezonie 2023.

W trakcie bezpłatnego szkolenia teoretycznego na lotnisku w Kąkolewie zostanie wyłoniona grupa kursantów, których pełne teoretyczne i praktyczne szkolenie szybowcowe sfinansuje Aeroklub Poznański.

Kandydatem na bezpłatne teoretyczne szkolenie szybowcowe może być osoba, która urodziła się w latach 2005 – 2007, uczęszcza do szkoły w Poznaniu lub w okolicach Grodziska Wielkopolskiego i Nowego Tomyśla kończącej się egzaminem maturalnym, wypełniła i przesłała formularz zgłoszenia na szkolenie do 10 marca 2023 r. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki z testów zostaną zakwalifikowane na szkolenie praktyczne.

Kandydatem na bezpłatne praktyczne szkolenie szybowcowe może być osoba w wieku od 16 do 18 roku życia, która wykaże się umiejętnościami potwierdzonymi wysokimi wynikami testu sprawnościowego, a także wykaże się wiedzą z dziedziny lotnictwa (test/egzamin z wiedzy o lotnictwie). Do szkolenia praktycznego zakwalifikowane zostaną osoby, które w wymaganym terminie uzyskają badania lotniczo-lekarskie pierwszej klasy.

Warunkiem koniecznym udziału w szkoleniu jest wypełnienie elektroniczne formularza zgłoszeniowego do 10 marca 2023 r. Nie przegap swojej szansy, zgłoś się już dziś!

Formularz zgłoszeniowy – (LINK)

Orientacyjny harmonogram szkolenia:
• 12 marca – Spotkanie organizacyjne
• Zajęcia teoretyczne odbędą się w następujące weekendy:
   – 18 - 19 marca
   – 25 - 25 marca
   – 1 - 2 kwietnia
   – 15 - 16 kwietnia
   – 22 - 23 kwietnia
   Zajęcia będą się odbywały w sobotę przez cały dzień (8h) i w niedzielę do około godziny 14:00
• 15 kwietnia – Test teoretyczny
• 16 kwietnia – Testy sprawnościowe oraz rozmowy kwalifikacyjne
• 29 kwietnia – Rozpoczęcie szkolenia praktycznego

Więcej informacji na stronie Aeroklubu Poznańskiego.

Bezpłatne szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Poznańskim dla młodzieży (fot. Aeroklub Poznański)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony