Balony wracają na skierniewickie niebo

Balon w locie nad Skierniewicach (fot. UM Skierniewice)

Skierniewickie niebo w trzeci weekend września znów będzie zaskakiwało zjawiskową feerią barw. Wszystko za sprawą kolejnej III odsłony Fiesty Balonowej.

Pobudza wyobraźnie, inspiruje wizualnie i wreszcie wyzwala marzenia o podniebnych przygodach. Balonowa Fiesta o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice od trzech lat związana jest ze Świętem Kwiatów, Owoców i Warzyw. Miasto Skierniewice mocno wpisało się na mapę balonowych imprez w kraju, stawiając na dobrą organizację zaplecza fiesty oraz wyjątkową lokalną gościnność. Nie inaczej będzie także w tym roku, baloniarze oraz motolotniarze pojawią się w Skierniewicach w dniach 17-19 września. W tym roku latać będzie 20 balonów i ok. 20 paralotniarzy.

Sercem fiesty w tym roku będzie Bulwar Przyjaźni Polsko-Francuskiej. Tam już w piątek (17 września) oficjalnie przywitane zostaną załogi baloniarzy. Symbolicznemu powitaniu będzie towarzyszył wyjątkowy podniebny pokaz. Po tym punkcie programu kolumna załóg przejedzie przez miasto.

– To przepiękny symboliczny punkt programu. Terenowe pojazdy załóg balonowych wraz z zainstalowanymi na przyczepach koszami balonów przejadą głównymi ulicami Skierniewic. Baloniarze na pewno nie będą oszczędzali palników, co wizualnie ubogaca całe przedsięwzięcie. Zachęcamy do obserwowania i uwieczniania tych zjawiskowych chwil – poleca Dawid Szymczak z Wydziału Kultury i Promocji UM Skierniewice.

Przeloty nad miastem będą z kolei odbywały się przez dwa świąteczne dni. Podobnie jak w roku poprzednim, podniebne konkurencje będą organizowane tak, aby ich kulminacyjne etapy rozgrywane były nad centrum tego miasta. Oczywiście w przypadku podniebnych zmagań wszystko zależy od warunków atmosferycznych oraz kierunku wiatru, na co uwagę zwracają sami baloniarze. Jeżeli wszystko jednak pójdzie zgodnie z planem, a pogoda będzie łaskawa uczestnicy święta mogą liczyć na wyjątkowe show na skierniewickim niebie!

Loty komercyjne
Mieszkańcy Skierniewic oraz goście Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw przez czas trwania fiesty będą mogli skorzystać z komercyjnej oferty lotu balonami. Element towarzyszący fieście logistycznie i organizacyjnie obsługuje załoga lataniebalonem.pl kontakt: 534 604 804.

Program Fiesty Balonowej:

Piątek (17 września)
20:00 – Powitanie Ekip Balonowych (Bulwar Przyjaźni Polsko-Francyskiej – ul. Podrzeczna)
        • podniebny pokaz
        • widowiskowy przejazd kolumny załóg ulicami miasta

Sobota (18 września)
6:30-9:00 – Poranna sesja lotów
16:45-18:45 – Popołudniowa sesja lotów

Niedziela (19 września)
6:30-9:00 – Poranna sesja lotów
12:00 – Oficjalne podsumowanie fiesty (Scena Główna – Rynek)

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: UM Skierniewice
comments powered by Disqus