Badanie wypadków lotniczych – prelekcja dr inż. Macieja Laska

Badanie wypadków lotniczych – prelekcja dr inż. Macieja Laska (fot. KSNTL)

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego, łączące pasjonatów lotnictwa Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, zaprasza miłośników lotnictwa na spotkanie z dr inż. Maciejem Laskiem – byłym przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Prelekcja będzie dotyczyć modelowych przykładów badania wypadków lotniczych.

Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2019 r. o godzinie 18:00 w sali nr 2 N.K. Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75 w Warszawie.

Maciej Lasek od 1992 do 2002 był pracownikiem Instytutu Lotnictwa. Następnie przeszedł do PKBWL, a w czerwcu 2003 objął funkcję jej wiceprzewodniczącego ds. technicznych. Brał udział w badaniach około 120 wypadków i incydentów lotniczych. Udzielał się także jako biegły m.in. w postępowaniu dotyczącym katastrofy lotniczej w Mirosławcu.

Od maja 2010 do lipca 2011 r. wchodził w skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, utworzonej celem zbadania katastrofy Tu-154 w Smoleńsku. Pełnił w jej ramach funkcję zastępcy przewodniczącego podkomisji lotniczej. W lutym 2012 r. został powołany na przewodniczącego PKBWL, zastępując Edmunda Klicha. Zajmował to stanowisko do września 2016 r.

Zapraszamy 28 lutego na prelekcję dr inż. Macieja Laska.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: SKNTL
comments powered by Disqus