Przejdź do treści
Źródło artykułu

AviaTech Challenge - Podkarpacki Hackathon Lotniczy w Mielcu już w sobotę

Już w najbliższą sobotę (18 maja) odbędzie się największy lotniczy hackathon w Polsce, w którym pula nagród wynosi już ponad 100 000 złotych. Mielec stanie się stolicą lotnictwa zarówno na Podkarpaciu jak i w całym kraju.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ma otwarty umysł i kreatywne, często nieszablonowe pomysły. Zapraszamy makerów, artystów, programistów, naukowców, projektantów, storytellerów, designerów, konstruktorów, technologów, innowatorów oraz wszystkie otwarte, kreatywne głowy, które chcą się zmierzyć z wyzwaniami stawianymi przez branżę lotniczą.

I Podkarpacki Hackathon - AviaTech Challenge to jedyne tego typu wydarzenie w naszym kraju, i na całym świecie. Hackathon będzie w 100% poświęcony zagadnieniom związanym z branżą lotniczą, co nie znaczy, że od uczestników wymagamy doświadczenia w tym zakresie. Przygotowujemy zadania, które będą dotykały pełnego przekroju branży zarówno sfery cywilnej jak i militarnej, od kwestii miękkich jak stres przed lataniem czy obsługa pasażera, po zagadnienia inżynierskie jak konstrukcje lotnicze, napędy czy paliwa do zasilania statków powietrznych. Krótko mówiąc – szukamy innowacji, które będą kształtowały przyszłość lotnictwa. Zaproszeni przez nas mentorzy i jurorzy to uznani przedstawiciele środowiska, którzy w trakcie 24 godzin będą do dyspozycji uczestników, tak by służyć cenną radą i wieloletnim doświadczeniem.Pula nagród wynosi już ponad 100 tysięcy złotych, a to nadal nie jest nasze ostatnie słowo. – powiedział Wojciech Fiksa, koordynator hackathonu AviaTech Challange.

Mielec, jako podkarpacka stolica branży lotniczej to idealne miejsce do organizacji tego typu wydarzenia. Dynamicznie rozwijająca się strefa ekonomiczna oraz szkoły branżowe sprawiają, że prężnie rozwija się tutaj sektor lotniczy. Motto miasta “Tu rozwijają się skrzydła” przyświecało organizatorom w wyborze Mielca na miasto gospodarza tegorocznej edycji hackathonu AviaTech Challenge.

AviaTech Challenge to przede wszystkim możliwość rozwoju i wymiany doświadczeń nie tylko przez uczestników, ale również mentorów, jurorów i partnerów wydarzenia. Najlepsi specjaliści z branży lotniczej przed 24 godziny będą do dyspozycji uczestników, jako wsparcie w rozwoju najbardziej szalonych pomysłów, a także pomoc w łamaniu schematów. Podczas intensywnego weekendu zespoły będą pracowały nad ciekawymi projektami i otrzymają dostęp do niepublikowanych dotąd danych partnerów wydarzenia.

Organizatorzy przewidują, że wyjątkowi partnerzy, nietuzinkowe zadania, a także wspaniała atmosfera przyciągną na wydarzenie osoby pełne pasji oraz kreatywności, dzięki czemu powstaną inspirujące i innowacyjne rozwiązania. Zapewnione zostanie odpowiednie zaplecze techniczne, pełne wyżywienie, dojazd z wybranych miejsc, a także strefa partnerów, wypoczynku i gamingu. Uczestnicy będą mieli możliwość noclegu także dzień przed rozpoczęciem hackathonu.

Wśród organizatorów i partnerów są największe firmy i organizacje związane z branżą lotniczą nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski. Otrzymanie wsparcie niewątpliwie przyczyni się do możliwości rozwoju umiejętności, poszerzania horyzontów, a także nawiązywania nowych kontaktów przez uczestników. Ponadto uczestnicy będą mogli zdobyć praktyczne doświadczenie i wiedzę w różnych dziedzinach przy współpracy z mentorami, którzy będą doradzać zespołom przez blisko 30h pracy nad projektami.

Dla najlepszych przygotowane zostały wyjątkowe nagrody finansowe i rzeczowe. Pula nagród wynosi już ponad 100 000 zł i stale rośnie, a najlepsze zespoły otrzymają możliwość odbycia wizyt studyjnych, staży i praktyk, a także unikalnych nagród ufundowanych przez partnerów i organizatorów.

Hackathon AviaTech Challenge odbywa się w ramach XIV Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki.Organizatorami są ThinkHackR, Województwo, Młodzieżowa Akademia Umiejętności Technicznych "Leonardo" oraz CKPiDN w Mielcu. Hackathon AviaTech Challenge, to wyjątkowa inicjatywa która ma na celu popularyzację tematyki związanej z branżą lotniczą nie tylko w naszym województwie, ale również w kraju. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie kreatywnych i ambitnych osób, które hackują rzeczywistość. Najlepsze pomysły  zostaną wyróżnione finansowo. Ponadto uczestnicy będą walczyć o nagrody rzeczowe, wizyty studyjne, staże i praktyki oraz nagrody specjalne ufundowane przez partnerów i organizatorów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony