Przejdź do treści
Śmigłowiec w wieczornym pokazie podczas Antidotum Airshow Leszno (fot. Krzysztof Wilma)
Źródło artykułu

Antidotum Airshow Leszno 2022 – program pokazów

Już w ten weekend (17–18 czerwca) na Lotnisku Leszno odbędzie się wyjątkowy podniebny spektakl – Antidotum Airshow Leszno.

Organizatorzy przedstawili kolejne atrakcje. Podczas bloku pokazów wieczornych zobaczymy Aerosparx – dwa motoszybowce GROB G109 o gigantycznej, 17-metrowej rozpiętości skrzydeł, na których końcówkach montowane są potężne zestawy pirotechniczne, gwarantujące wiele form i kolorów fajerwerków. Efekt jest przepiękny, a idealnie dobrana muzyka podbija epicki klimat pokazu. Tego nie wolno wam przegapić!

W pokazie solo zaprezentuje się Marek Choim, który zasiądzie za sterami samolotu Extra 330 SC. W jego wykonaniu zobaczymy wiązanki w skład których wchodzą bardzo widowiskowe, rzadkie ale jednocześnie bardzo trudne figury akrobacyjne.

Na leszczyńskim niebie zobaczymy też grupę pokazowa Flying Dragons latającą na paralotniach z napędem. Wszyscy czekamy na emocjonujące pokazy Flying Dragons Team w piątek i sobotę. Grupa prezentuje loty w szyku i w różnych formacjach, mijanki w kluczach, pokazy z szarfami i flagami, dynamiczne slalomy wokół pylonów oraz efektowne spirale. Dla uatrak­cyjnienia widowiska, pokazy wzbogacane są dymem generowanym przez każdą paralotnię.

Podczas wieczornego bloku pokazów zaprezentują się też piloci ze Szkoły Paralotniowej Fly2Live. Do Leszna przylecą też pokazać swoje umiejętności piloci Obornickiego Stowarzyszenia Lotniczego Klubu Sportowego. Już za kilka dni fani lotnictwa zobaczą też możliwości samolotu BushCat, którego budowę mogliśmy śledzić w ubiegłym roku.

W dniach 17-18 czerwca będzie też można podziwiać grupę akrobacyjną Sky Magic. Figury, które Sky Magic wykręci na tegorocznych pokazach w Lesznie przyprawią wielu z was o zawrót głowy.

W Lesznie w pokazie solo na lotni zaprezentuje się również Johannes "Blacky" Schwarz. Będzie też wyjątkowo pokaz RC modelu, który wykona Luca Baumann. Będzie to Pokaz 3D lot do muzyki i fajerwerków z Extreme Flight R/C Extra 300.

Będzie też możliwość "przelecenia się" czymś podczas pokazów. Organizatorzy zachęcają fanów lotnictwa do wcześniejszego odwiedzenia Lotniska Leszno, bo loty widokowe zaczynają się już od 12:00, a od 17:00 będą mocno ograniczone.

Loty widokowe podczas Antidotum Airshow Leszno 2022

Wszystkim miłośnikom lotnictwa, którzy zamierzają spędzić długi lotniczy weekend podczas Antidotum Airshow Leszno polecamy jeszcze jedno wydarzenie warte uwagi. 16 i 17 czerwca w auli PWSZ – Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im J. A. Komeńskiego w Lesznie, odbędzie się konferencja naukowa dotycząca prawnych aspektów sportu lotniczego! Serdecznie zachęcamy do rejestracji, wstęp bezpłatny‼ Więcej informacji na stronie www.sportylotnicze.leszno.pl

Ponieważ w tym roku organizatorzy Antidotum Airshow Leszno spodziewają się kolejnego rekordu frekwencji, zdecydowali się na kilka ważnych zmian aby usprawnić ruch wokół lotniska. Więcej informacji na stronie www.facebook.com/lotniskoleszno/

Na pokazy do Leszna można też przylecieć własnym statkiem powietrznym. Więcej informacji TUTAJ.

Bilety na Antidotum Airshow Leszno 2022: www.tobilet.pl/antidotum-airshow-leszno.html

Więcej informacji na stronach: www.antidotum.lotniskoleszno.pl, www.facebook.com/antidotumairshow/


Przeczytaj również:
Antidotum Airshow Leszno 2022 odbędzie się w trzeci weekend czerwca

Antidotum Airshow Leszno 2022 - program pokazów w piątek
Antidotum Airshow Leszno 2022 - program pokazów w sobotę
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony