Przejdź do treści
AH-64 Apache w w Targach Kielce (fot. targikielce.pl)
Źródło artykułu

Amerykańska ofensywa na MSPO 2020

Patriot, Apache i Poseidon czyli mocne amerykańskie akcenty podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2020, który odbędzie się w dniach 8-10 września 2020 r. w Targach Kielce.

Choć firma Raytheon prezentowała już poszczególne elementy systemu PATRIOT na poprzednich edycjach targów, wyrzutnia M901 pokazana będzie po raz pierwszy. Razem z wyrzutnią US Army zaprezentuje także ośmiokołowy samochód taktyczny M908 HEMTT oraz zestawy pocisków rakietowych PAC-3. Należy zauważyć, że pakiet został wybrany na potrzeby polskiego programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej średniego zasięgu „Wisła”.  Wojsko amerykańskie zaprezentuje również śmigłowiec szturmowy AH-64 Apache który zachwycił zwiedzających poprzednie targi. Amerykanie planują także, wzorem ubiegłego roku przelot nad Targami Kielce boeinga P8 Poseidon.

Swoją obecność w tegorocznej edycji MSPO potwierdziło już ok. 140 firm, z Polski, Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Izraela, Korei Płd., Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Stanów Zjednoczone, Szwajcarii, Tajwanu, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włochy na powierzchni przeszło 9.000 mkw.

Prezydent RP Andrzej Duda objął MSPO 2020 Honorowym Patronatem. Udział potwierdziło przeszło 150 wystawców, współwystawców, firm reprezentowanych z kraju i zagranicy.

Na stronie www Targów Kielce działa już wirtualna rejestracja dla zwiedzających. Jak co roku, kielecki ośrodek zachęca do tego, sprawniejszego sposobu potwierdzenia swojej obecności na wydarzeniu. Rejestracja online będzie aktywna do 6 września, zachęcamy do skorzystania z formularza już dziś – LINK.

Zapraszamy do Targów Kielce od 8 do 10 września.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony