Przejdź do treści
M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego na lotnisku (fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)
Źródło artykułu

Akcje transportu medycznego i poszukiwawcza w wykonaniu morskich lotników

W środę lotnicy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach przeprowadzili transport medyczny oraz akcję poszukiwawczo-ratowniczą.

21 czerwca samolot transportowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego przetransportował personel medyczny z organem przeznaczonym do przeszczepu. Lot w ramach Akcji Serce zrealizowano po trasie Gdynia – Mińsk Maz. - Gdynia.

W środę Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach "Akcji Serce". Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach. O godzinie 21.24 samolot M28B wystartował z lotniska macierzystego Oksywie i o godzinie 22.37 wylądował w Mińsku Mazowieckim. Tam, na pokład samolotu wszedł zespół lekarzy transplantologów wraz z przeznaczonym do przeszczepu organem i o godzinie 22.49 Bryza rozpoczęła lot powrotny do Trójmiasta. O godzinie 23.56 samolot wylądował na macierzystym lotnisku Oksywie, a lekarze udali się natychmiast do gdańskiego szpitala, gdzie już oczekiwał pacjent.

W-3WARM Anakonda z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego na lotnisku (fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)

(fot. kmdr ppor. Marcin Braszak)

W tym samym dniu załoga SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach przeprowadziła akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Śmigłowiec W-3WARM Anakonda zadysponowano do poszukiwania zaginionego mężczyzny w pobliżu Łeby.

O godz. 10.18 załoga dyżurna SAR pełniąca dyżur ratowniczy na lotnisku 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, otrzymała zadanie poszukiwania zaginionego mężczyzny, którego widziano w pasie wybrzeża, kierującego się do portu w Łebie. Śmigłowiec poszukiwawczo-ratowniczy W-3WARM Anakonda wystartował o godzinie 10.27 i po piętnastu minutach lotu osiągnął rejon poszukiwań. Poszukiwania prowadzono do godziny 12.40, kiedy to na polecenie służb koordynujących akcję przerwano zadanie. Śmigłowiec powrócił na macierzyste lotnisko Oksywie o godz. 13.02.

Była to 761 akcja poszukiwawczo-ratownicza w historii BLMW oraz 16 przeprowadzona w tym roku.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony