Akcja zbiórki pieniędzy na Grand Prix 2010

Szybowcowa Kadra Narodowa

W dniach 2-9 stycznia 2010 r. w Chile odbędą się III Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Wyścigach Szybowcowych - III Światowe Grand Prix Szybowcowe. W Mistrzostwach weźmie udział 15 doskonałych pilotów szybowcowych z całego Świata. Każdy z zawodników od dwóch lat walczył o kwalifikację, biorąc udział w zawodach kwalifikacyjnych Grand Prix rozgrywanych w różnych częściach świata. Wśród 15 zawodników znalazło się aż dwóch Polaków - broniący tytułu Sebastian Kawa oraz Stanisław Wujczak!

Decyzje Międzynarodowej Komisji Szybowcowej FAI i organizatora zmieniające zasady startu ogłoszone w ostatnich miesiącach, spowodowały przerzucenie całkowitego finansowania udziału w mistrzostwach na Aerokluby narodowe. Pokrycie pełnych kosztów przygotowania i startu w mistrzostwach przekracza możliwości Aeroklubu Polskiego. Ministerstwo Sportu może udzielić wsparcia maksymalnie do 60% kosztów. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym dobro polskiego szybownictwa nie jest obce o udzielenie wsparcia finansowego naszej Reprezentacji. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 60 tysięcy złotych. Część tych kosztów pokryją sami zawodnicy, ich rodziny i sponsorzy. Brakujące środki chcielibyśmy zebrać za pośrednictwem niniejszej Akcji. Naszym celem jest zebranie 15-25 tys. złotych. Każda, nawet najmniejsza pomoc będzie dla nas bardzo cenna! Wspomóż Reprezentację! Czytaj dalej...

Darowizna - ulga podatkowa

Uwaga! Przekazane darowizny większość podatkników zgodnie z obowiązującymi przepisami może odliczyć od dochodu i zmniejszyć swoją podstawę opodatkowania. Podatnik może odliczyć wydatki z tytułu darowizn na rzecz organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego, w ramach limitu 6% dochodu. Stowarzyszenie "Szkoła Szybowcowa Żar" jest taką organizacją. Więcej informacji...

SPONSORING - Informacja dla przedsiębiorców

W zamian za darowizny o wartości powyżej 1.000 zł, z przyjemnością zamieścimy logo darczyńcy (np. znak graficzny spółki) na stronie Szybowcowej Kadry Narodowej, Komisji Szybowcowej oraz www.szybowce.com na okres przygotowań i udziału Polskiej Reprezentacji w Mistrzostwach.

Istnieje także możliwość podpisania długoterminowej umowy Sponsoringu Szybowcowej Kadry Narodowej (SKN) i uzyskania prawa do posługiwania się tytułem Sponsora SKN i Polskiej Reprezentacji. Jeśli są Państwo zainteresowani takim rodzajem współpracy, prosimy o kontakt z Michałem Lewczukiem - Skarbnikiem Komisji Szybowcowej AP. W zamian możemy zaoferować możliwość reklamy i promocji poprzez zamieszczenie logo firmy na następujących nośnikach: szybowce, przyczepy szybowcowe, strona internetowa, ubiory zawodników i innych uzgodnionych formach.

Organizatorem Akcji jest Komisja Szybowcowa AP

Źródło: SKN
comments powered by Disqus

Komentarze

Oni chyba oszaleli! Ludzie, nie dajcie im ani złotówki, jest tylu prawdziwie potrzebujących, chorych i opuszczonych, którym warto i trzeba pomagać. Ale nie takim rozwydrzonym arogantom! Co za bezczelność!

Tak jest.Pan Wojciech Gorgolewski ma rację.Nie należy wspierać tej akcji.Popieram Pana,Panie Wojtku.Jako wybitny działacz lotniczy i fotograf jest Pan dla mnie wzorem.Widziałem ostatnio parę Pana albumów ze ślubów i pogrzebów.REWELACJA!!!

Chyba czas się obudzić Drogi Zarządzie AP, albowiem pozostanie tylko:"sztandar wyprowadzić". Zwiedzać Świat można będzie tylko, ale za własne pieniądze.Powodzenia

AP niedawno przyznał sobie wpływy z obowiązkowych składek regionalnych aeroklubów.
Czy te pieniądze nie powinny iść na taką właśnie dzałajność?

he he , nie jestem fanem AP, ale dowiedzialem sie czegoś bardzo śmiesznego, składki roczne od członków aeroklubów których liczba skutkuje liczba mandatow na zjazd, czyli o decydowaniu o polityce AP, wynosi,kurde nie pamietam dokładnie, ale 102 tys. zł. No i AP za ten rok zebralo... 2 tys. zl. buhahahahaha!

Nie istnieje AP, nie istnieją skladki, nie ma sportu, o czym tu mowa A swoja drogą jakim prawem o polityce AP decydują delegaci aeroklubów regionalnych które nie odprowadziły składki, znacie bajkę o saletrzaku? FRAGMENT USUNIĘTO ZA NARUSZENIE REGULAMINU