Przejdź do treści
Air Serbia w Porcie Lotniczym Kraków (fot. Kraków Airport)
Źródło artykułu

Air Serbia – nowy przewoźnik na krakowskim lotnisku

W dniu 4 czerwca br. o godzinie 19:50, uroczystym salutem wodnym powitano samolot linii lotniczych Air Serbia i połączenie na trasie Belgrad – Kraków – Belgrad. Tym sam po raz kolejny w sezonie Lato 2023 – po Turkish Airlines, SunExpress, Air Dolomiti – krakowskie lotnisko zyskało nowego przewoźnika.

Pierwszy rejs BEG-KRK-BEG został zainagurowany tradycyjnym przecięciem wstęgi, a załoga Air Serbii otrzymała okolicznościowy tort.

„Sezon Lato 2023 w Kraków Airport pokazuje skalę i dynamikę odbudowującej się siatki połączeń. Przyjęta strategia rozwoju mapy połączeń Kraków Airport – uwzględniając ciągle zmieniające się otoczenie i oczekiwania klientów – pozwoliła nam wejść na nieobsługiwane do tej pory rynki.” – powiedziała Natalia Vince, rzecznik prasowa Kraków Airport.

Belgrad jest jednym z najstarszych miast Europy, ale głównie zachwyca turystów z całego świata architekturą późnego modernizmu, łączy przeróżne kultury, gościnnych ludzi, wyśmienitą kuchnię. To miasto posiada również liczne zabytki i atrakcje, które są gwarancją udanej podróży.

Air Serbia w Porcie Lotniczym Kraków - salut wodny (fot. Kraków Airport)

„Belgrad jest też znakomitym początkiem by podróżować dalej po Bałkanach. Połączenie z Belgradem otwiera także bezpośrednio drogę mieszkańcom Serbii do odwiedzania i poznania naszego miasta i regionu.” – dodała Natalia Vince, rzecznik prasowa Kraków Airport. 

„Turystów, którzy uwielbiają zwiedzać europejskie metropolie, zapewne ucieszy nasze nowe rozkładowe połączenia do Krakowa. Od dzisiaj dwugodzinna podróż wygodnymi samolotami Air Serbii pozwoli im przylecieć do jednego z najstarszych miast w Polsce.” – powiedział Boško Rupić, dyrektor generalny ds. handlu i strategii Air Serbia.

Air Serbia w Porcie Lotniczym Kraków (fot. Kraków Airport)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony