Przejdź do treści
Szybowiec Puchacz na lotnisku Piotrków Trybunalski (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)
Źródło artykułu

AED na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim

W sobotę 16 grudnia odbyła się aeroklubowa wigilia w gronie przyjaciół Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Aeroklub w prezencie otrzymał AED do ratowania życia i zdrowia.

Spotkanie świąteczne na lotnisku w Piotrkowie poprzedzone było  lotami szybowcowymi, a po lotach tradycyjnie w Klubie Odlot był świąteczny opłatek, życzenia i wspomnienia mijającego roku. W tym roku na aeroklubowej Wigilii było blisko 60 osób.

W trakcie spotkania dwóch członków AZP Wojtek Furman i Paweł Trzciński (właściciele nowego kompleksu hangarowego D) przekazali dla ośrodka szkolenia lotniczego automatyczny defibrylator AED do ratowania życia w sytuacji zatrzymania akcji serca.

Bardzo dziękuje wymienionym Kolegom, tym bardziej, że nasze lotnisko odwiedza mnóstwo ludzi, a każde lotnisko w Polsce takie urządzenia posiada, z tym, że nasze aeroklubowe jest chyba pierwszym w kraju. AED wraz z instrukcją znajduje się przy głównym wejściu do Aeroklubu. Mam nadzieje, że nie będziemy musieli go używać, ale jeśli jednak, to mamy szansę uratować komuś życie. – podsumował Marcin Pampuch dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

AED na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim - Dyrektor Marcin Pampuch (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)
AED na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)
AED na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)2
AED na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)3
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony