Spadochronowe Mistrzostwa Polski w Celności Lądowania na lotnisku w Chrcynnie (fot. sekcjaspadochronowa-wawel.krakow.pl)

57. Spadochronowe Mistrzostwa Polski w Celności Lądowania rozegrane

Po dziewięciu latach przerwy odbyły się Spadochronowe Mistrzostwa Polski w Celności Lądowania. Zadania organizacji 57. edycji tych zawodów podjął się Aeroklub Warszawski.

W ten sposób, najlepsi w celności lądowania polscy skoczkowie mieli okazję spotkać się na lotnisku w Chrcynnie, w dniach 07-10 września 2021 r.

Wojskowy Klub Sportowy „Wawel” wystawił do startu w mistrzostwach dwie drużyny czteroosobowe: „WKS Wawel A” – Irena Paczek-Krawczak, Jan Mach, Tomasz Podstawka, Rafał Zgierski; „WKS Wawel B” – Artur Gosiewski, Wiktor Król, Kamil Wójciak, Łukasz Zajchowski. Oprócz tego dwie zawodniczki (Kamila Walczak i Sabina Sikora) startowały indywidualnie, a dwoje zawodników (Ewa Wesołowska i Jakub Mróz) – z racji swojej służby wojskowej – startowało w drużynie Ośrodka Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów udało się w trzy dni rozegrać te najważniejsze krajowe zawody spadochronowe w konkurencjach klasycznych. Dla uczestników zawodów udostępniono całą niezbędną dla komfortowego wykonywania skoków infrastrukturę i bardzo dobry samolot Cessna 208 Caravan.

Przez pierwsze dwa dni skoków (środa i czwartek) rozegrano osiem kolejek skoków liczonych do klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, a trzeciego dnia skakania (piątek) odbyły się półfinały i finały indywidualne. W ten sposób zawody zostały rozegrane w maksymalnym wymiarze przewidzianym przepisami FAI.

Zawodnicy krakowskiej sekcji zdominowali na tych zawodach wszystkie klasyfikacje. Spadochronowymi Mistrzami Polski została drużyna „WKS Wawel A”, a drużyna „WKS Wawel B” wywalczyła brązowy medal. Medal srebrny przypadł zespołowi „OSWRiS A”.

Spadochronową Mistrzynią Polski została Ewa Wesołowska, Spadochronową Wicemistrzynią Polski została Irena Paczek-Krawczak, a brązową medalistką Iwona Raczkiewicz z „OSWRiS B”.

(fot. sekcjaspadochronowa-wawel.krakow.pl)

Spadochronowym Mistrzem Polski został Rafał Zgierski, a Spadochronowym Wicemistrzem Polski został jego kolega z drużyny Tomasz Podstawka. Brązowy medal przypadł Piotrowi Kutowi z „OSWRiS A”.