5. Konkurs Lotów RED BULL - ostatnie dni do zgłoszenia drużyny

Konkurs Lotow Red  Bull - Serbia (fot. Mihai Stetcu_Red Bull Content Pool)

Długo oczekiwane kreatywne zawody dla amatorskich konstruktorów i pilotów własnoręcznie zmontowanych obiektów latających zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w tej wyjątkowej lotniczej rywalizacji, powinni  zarejestrować swoją załogę do niedzieli - 10.05.2015r.

Ochotnicy, którzy marzą o lataniu i mają pomysł na lotną machinę domowej konstrukcji, która 16 sierpnia w Gdyni podbije serca publiczności i jury powinni zarejestrować się do 5. Konkursu Lotów Red Bull.

Zgłosić drużynę można poprzez wysłanie wiadomość e-mail, kartkę pocztową lub zgłoszenie telefoniczne. Faza przyjmowania zgłoszeń trwa do 10.05.2015r. Szczegóły dostępne na stronie www.konkurslotowredbull.pl


Konkurs Lotow Red  Bull - Ukraina (fot. Dmytro Vakulka/Red Bull Content Pool)

W tej rywalizacji najważniejsza jest kreatywność! W połowie czerwca jury, wybierze 40 najciekawszych pomysłów - możliwych do realizacji i rokujących udane loty. Zespoły, które otrzymają możliwość zaprezentowania swoich maszyn, będą miały prawie dwa miesiące na ich budowę. W sierpniu, w Gdyni na 6-metrowej rampie startowej zlokalizowanej na Skwerze Kościuszki/Basenie Prezydenta, oprócz właściwości lotnych, liczyć się będzie oryginalność. Zadaniem drużyn będzie doprowadzenie atmosfery na trybunach do stanu wrzenia, wysłanie swojej konstrukcji w przestworza i uzyskanie jak najwyższej noty od jury.


Konkurs Lotow Red Bull (fot. Denis Klero/Red Bull Content Pool)

To już piąta edycja Konkursu Lotów Red Bull w Polsce. Pierwsze kreatywne loty odbyły się w Poznaniu w 1999 roku, kolejne w Krakowie w 2001 roku, trzecia edycja, która miała się odbyć we Wrocławiu, została odwołana ze względu na zagrożenie powodziowe na Odrze. Czwarta ponownie zagościła na poznańskiej Malcie w 2008 roku. Teraz czas na północną Polskę!


Zwycięzcy 4. Konkursu Lotów Red Bull (fot. Tomek Gola)

Gdynia znana jest z zaangażowania w wielkie inicjatywy sportowe, a także z bogatej oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Tegoroczna edycja Konkursu Lotów Red Bull odbędzie się w samym sercu miasta – w okolicy Bulwaru Nadmorskiego, Plaży Miejskiej oraz Skweru Kościuszki. Dobra zabawa i piękne widoki – gwarantowane!

Więcej informacji na stronie konkurslotowredbull.pl

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus