Przejdź do treści
35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata FAI w Michałkowie (fot.wgc2018.pl)
Źródło artykułu

35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata FAI w Michałkowie coraz bliżej

Do rozpoczęcia 35. Szybowcowych Mistrzostw Świata FAI pozostało już tylko dwa dni. Mistrzostwa rozpoczynają się już 7 lipca o godzinie 18:00 uroczyście na rynku w Ostrowie Wielkopolskim. Zawody potrwają do 22 lipca. Mistrzostwa rozgrywane będą w klasach Club, Standard i 15-metrowej.

Do udziału w Mistrzostwach złosiło się łacznie 135 zawodników: 48 pilotów do klasy Club, 40 pilotów do klasy 15 metrowej, 47 pilotów do klasy Standard. Aktualnymi Mistrzami Świata są:
• klasa Club – Jan Rothhardt (Niemcy)
• klasa Standard – Louis Bouderlique (Francja)
• klasa 15 metrowa – Sebastian Kawa (Polska)
Już pod koniec tygodnia na lotnisku w Michałkowie rozpocznie się zacięta walka o tytuły Mistrza Świata w każdej klasie.

4 lipca odbył się briefing przed pierwszym oficjalnym treningiem, na którym zgromadziło siępond 100 pilotów. Trening trwa. Już w sobotę na lotnisku, a także na Rynku podczas otwarcia Mistrzostw Świata firma Avionic będzie prezentowała swój najnowszy szybowiec Diana 3.

Trwa końcowe odliczanie a Aeroklub Ostrowski tymczasem prezentuje oficjalną zapowiedź imprezy przygotowaną przez portal www.infostrow.pl

Każdego dnia będziemy się łączyć z lotniskiem w Michałkowie, rozmawiać z pilotami szybowcowymi, kapitanami drużyn, tasksetterem czy obsługą meteo. Będziemy codziennie rozpoczynać porannym wejściem na żywo, podczas którego przedstawione zostaną informacje o aktualnej sytuacji pogodowej oraz wyłożonej konkurencji. Podczas popołudniowego wejścia podsumujemy rywalizację z danego dnia, będziemy rozmawiać i komentować – mówią organizatorzy.

Relacja na żywo i wszystkie materiały video będą dostępne na naszym oficjalnym kanale YT – zapraszamy do subskrypcji i kibicowania! – zachęcają organizatorzy.

Zapraszamy do oglądania oficjalnej zapowiedzi imprezy przygotowanej przez portal www.infostrow.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony