Przejdź do treści
Zawody szybowcowe w Lesznie (fot. Tomasz Drabent)
Źródło artykułu

22. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A w Lesznie

Aeroklub Leszczyński zaprasza pilotów do udziału w 22. edycji Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie Klub A, które odbędą się w dniach 30.05 – 08.06.2024 r. w Lesznie. Trwa rejestracja zawodników.

Zawodnicy muszą posiadać: licencję pilota szybowcowego i orzeczenie lotniczo-lekarskie ważne co najmniej do dnia 10.05.2024 r., ważną w roku 2024 Licencja Sportowa FAI, ważne świadectwo radiooperatora, minimum 150 h nalotu dowódczego i 3000 km, polisę NNW (następstw) obejmująca ochroną udział w zawodach szybowcowych na kwotę według własnego uznania zawodnika.

Organizatorzy określili również wymagania aktualnego treningu:
• Pilot posiadający łączny nalot na szybowcach mniejszy niż 500 godz. musi wykonać w roku rozgrywania zawodów przed ich rozpoczęciem co najmniej 5 lotów na szybowcach, w czasie co najmniej 10 godzin.
• Pilot posiadający w poprzednim roku nalot na szybowcach mniejszy niż 25 godz. musi wykonać w roku rozgrywania zawodów przed ich rozpoczęciem co najmniej 3 loty na szybowcach, w czasie co najmniej 5 godzin.

W Szybowcowych Mistrzostwach Polski mogą startować: zdobywcy Medali w dotychczasowych SMP; członkowie SKN i SKNK; zdobywcy 1 i 2 miejsca w CZS z poprzedniego sezonu; piloci którzy na LR z ostatniego sezonu uzyskali nie mniej niż 800 punktów, wymóg ten nie dotyczy zawodników, którzy uzyskali kwalifikację do SMP Klub A z zawodów QZS; piloci legitymujący się Licencją Sportową wydaną przez zagraniczny NAC, którzy posiadali nie mniej niż 750 punktów w IGC Ranking List w okresie od 30 września roku poprzedzającego rok rozgrywania zawodów do dnia 30.04.2024 r.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest zgłoszenie do dnia 30.04.2024 r. wyłącznie poprzez stronę internetową (LINK).

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie: aeroklub.leszno.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony