Przejdź do treści
18. Rotariański Piknik Lotniczy (fot. Rotary Club Olsztyn)
Źródło artykułu

18. Rotariański Piknik Lotniczy

Stowarzyszenie Rotary Club Olsztyn wspólnie z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie organizują już 18. Rotariański Piknik Lotniczy, który odbędzie się 9 czerwca 2024 r. w godzinach 11:00-17:00 na lotnisku Olsztyn-Dajtki.

Rotariański Piknik Lotniczy to impreza przepełniona atrakcjami dla całych rodzin. Sprzęt latający, prezentacje służb, koncerty i animacje dla najmłodszych.

Rotariański Piknik Lotniczy to także akcja charytatywna mająca służyć pozyskaniu środków na stypendia dla uzdolnionej młodzieży przyznawane każdego roku przez Rotary Club Olsztyn.

Rokrocznie imprezę odwiedza kilka tysięcy mieszkańców i wydarzenie to już na stałe wpisało się w kalendarz imprez rekreacyjnych w Olsztynie.

Rotariański Piknik Lotniczy to impreza o charakterze rodzinnego pikniku rekreacyjnego organizowana jest z myślą o mieszkańcach Olsztyna. Na lotnisku Olsztyn-Dajtki będą czekały atrakcje lotnicze, w tym pokazy statyczne. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło właśnie pokaz statyczny śmigłowca wojskowego Mi-2. Kolejną gratką dla miłośników lotnictwa podczas Pikniku będzie przelot pokazowy trzech odrzutowych samolotów szkolno-treningowych Alenia Aermacchi M-346.

Aeroklub Warmińsko-Mazurski zapraszamy w dniu 9 czerwca 2024 r. wszystkich chętnych pilotów i właścicieli statków powietrznych do odwiedzenia lotniska Olsztyn Dajtki i uświetnienia swoją obecnością 18 Rotariańskiego Pikniku Lotniczego. Nie będą pobierane z tej okazji opłaty operacyjne. Dodatkowo – w godzinach 8:00-18:00 (LOC) czynny ATZ, natomiast w godzinach 12:00-15:00 (LOC) będzie obowiązywał NOTAM o zamknięciu EPOD dla statków powietrznych za wyjątkiem samolotów Polskich Sił Powietrznych. Organizatorzy robią to w trosce o bezpieczeństwo użytkowników przestrzeni powietrznej wokół lotniska EPOD przelotów samolotów wojskowych.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://facebook.com/events/1171118267405941/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony