Przejdź do treści
Źródło artykułu

11 rocznica Emirates w Warszawie

Emirates świętują 11 lat obecności w Polsce. W lutym 2013 roku linie lotnicze uruchomiły swoje połączenie do Warszawy, stając się, z biegiem czasu,  zaufanym partnerem wielu polskich pasażerów, firm i instytucji. Dziś, Emirates realizują codzienne loty do ponad 140 destynacji i zatrudniają około 780 Polaków na całym świecie.

Codzienne loty Emirates między Warszawą a Dubajem są obecnie obsługiwane przez Boeinga 777-300ER w konfiguracji dwu- i trzyklasowej, oferując podróżnym połączenie zarówno z miastem nad Zatoką Perską, jak i z globalną siatką linii obejmującą ponad 140 kierunków. Lot Emirates z Dubaju do Warszawy, EK179, odlatuje o 8:05 i przylatuje o 11:20. Lot z Warszawy do Dubaju, EK180, odlatuje o 13:40 i przylatuje o 22:20. Wszystkie podane godziny są czasu lokalnego.

Kolejny udany rok działalności Emirates w Polsce

Rok 2023 upłynął pod znakiem licznych podróży oraz wzrostu popularności kierunków azjatyckich. Emirates w znacznym stopniu przyczyniły się do ożywienia lokalnego rynku lotniczego po pandemii, wspierając polskie biura turystyczne w przywróceniu szerokiej gamy ofert dla podróżnych. Ponadto świadczone przez linie usługi transportowe ułatwiały polskim firmom rozwijanie swojej działalności nie tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale także na innych atrakcyjnych rynkach na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Afryce i Australii. Emirates aktywnie promują wymianę kulturową i sportową między Polską a Bliskim Wschodem oraz Daleką Azją. Wyjątkowość oferty linii została doceniona przez  Polskie reprezentacje  w piłce siatkowej, które skorzystały z usług Emirates w swych podróżach na oficjalne mecze w Manili, Osace i Hongkongu w 2023 roku. Z udogodnień dla sportowców mogą korzystać nie tylko gwiazdy. Pasażerowie linii mają możliwość zabrania ze sobą sprzętu sportowego (np. kijów golfowych, nart, snowboardu, deski surfingowej etc.) w ramach wpisanego w bilet standardowego limitu bagażu.

(fot. Emirates)

Polski talent

Obecnie Emirates zatrudnia blisko 20 polskich pilotów i ponad 680 członków załogi pokładowej. W sumie Emirates zatrudniają ponad 760 Polaków w jednostkach biznesowych oraz różnych działach, w tym w lokalnym biurze linii lotniczych w Warszawie. Załogi pokładowe Emirates zapewniają najlepszą obsługę podczas lotu. Najwyższy poziom obsługi klienta wynika z solidnego systemu rekrutacji, kompleksowych szkoleń i doskonałego środowiska pracy, a także warunków zatrudnienia oraz przejrzystej ścieżki kariery.

Jestem niezmiernie dumny z drogi, jaką linie Emirates przeszły w Polsce przez ostatnie 11 lat. Patrząc w przyszłość, traktujemy bardzo poważnie nasze zobowiązanie do doskonalenia naszej oferty i usług, aby jak najlepiej sprostać rosnącym wymaganiom polskich podróżnych. Naszym niezmiennym celem jest zapewnienie unikalnych doświadczeń, innowacyjnych rozwiązań i komfortowych połączeń z różnymi zakątkami świata. Bez względu na to, czy są to zimowe ucieczki do egzotycznych i ciepłych miejsc, czy letnie przygody w zachwycających lokalizacjach – podróże z Emirates to niezapomniane doświadczenia – powiedział Maciej Pyrka, Country Manager Emirates w Polsce.

Kolejka do startu - od lewej Boeing 777 linii Emirates, następnie Embraer 195 LOT-u oraz rozpoczynający start Airbus A330 Air China (fot. D. Kłosiński)

Emirates Sky Cargo

Dział cargo Emirates jest w pełni przystosowany do elastycznego reagowania na szybko zmieniające się potrzeby globalnego łańcucha dostaw. Linie dysponują flotą frachtowców Boeing 777 oraz lukami ładunkowymi nowoczesnej floty szerokokadłubowych samolotów Boeing 777 i Airbus A380. Siatka połączeń linii obejmuje 140 destynacji na 6 kontynentach.

W 2023 roku Emirates wyeksportowały ponad 3 700 000 kg i zaimportowały około 7 700 000 kg ładunków. Na trasie między Dubajem a Warszawą, Emirates SkyCargo oferuje możliwość transportu do 175 ton i 700 m3 objętości ładunkowej na tydzień.

Każdego dnia linie Emirates transportują najróżniejsze towary. Są to przede wszystkim artykuły modowe, elektronika, kosmetyki, farmaceutyki, sprzęt medyczny, artykuły spożywcze i żywność, ale nie tylko – Emirates SkyCargo chętnie podejmuje się także tych trudnych i niestandardowych zleceń.  Do najciekawszych ostatnimi czasy należał transport 120 foteli lotniczych Recaro oraz instrumentów Orkiestry Filharmonii Narodowej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony