11 medali dla lotników w Rio

Podczas tegorocznych V Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w Brazylii żołnierze Sił Powietrznych zdobyli 11 medali dla polskiej reprezentacji. Walczyli zarówno indywidualne jak i drużynowo - ramię w ramię z przedstawicielami Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej.

Lotnicy zdobyli też 5 srebrnych medali. Tu również popisały się m.in. szablistki: st. szer. Bogna Jóźwiak i szer. Ewa Neli, a także st. szer. Natalia Rybarczyk - zawodniczka specjalizująca się w tekwondo olimpijskim. Na środkowym miejscu podium stanęli też lekkoatleci: st. szer. Kamil Masztak i szer. Grzegorz Zieniewicz oraz wykonująca skoki spadochronowe na celność kpt. Monika Sadowy-Naumienia.

Brązowe medale żołnierze Si Powietrznych wywalczyli w dwóch dyscyplinach: triatlonie - st. szer. Maria Cześnik i tekwondo olimpijskim - st. szer. Aleksandra Uściska. W sumie poska reprezentacja zdobyła 43 medale, zajmując 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.