Przejdź do treści
Mjr Adrian Chudziński przed samolotem M-346 Bielik (fot. Filip Klimaszewski, DGRSZ)
Źródło artykułu

1000 godzin nalotu na samolocie M-346 Bielik

Mjr Adrian Chudziński to drugi pilot w historii Sił Zbrojnych RP, który przekroczył imponujący próg 1000 godzin na tym typie samolotu.

Mjr pil. Adrian Chudziński "Chudy" z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego przekroczył 1000 godzin nalotu na samolocie M346 Bielik. Do przekroczenia tej imponującej liczby doszło podczas nocnego lotu szkolnego.

Wykonywałem wtedy lot, jako Flight Lead, czyli prowadzący formację dwóch samolotów – mówi pilot z 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Warto podkreślić, że nalot życiowy mjr. Chudzińskiego to 1800 godzin.

Mjr Adrian Chudziński jest zastępcą dowódcy 48. Eskadry Lotniczej. Na co dzień zajmuje się szkoleniem podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Ponadto jest pilotem doświadczalnym na M-346. Od tego roku wykonuje loty pokazowe w M-346 Demo Team. Debiutował podczas tegorocznych Międzynarodowyc Pokazów Lotniczych Air Show Radom 2023. Brał udział w wojskowym ćwiczeniu lotniczym jednostek Sił Powietrznych pod kryptonimem ROUTE 604, które odbyło się w dniach 25-29 września br. w Wielbarku na Drogowym Odcinku Lotniskowym pomiędzy miejscowościami Ruskowo a Przeździęk Wielki.

Tekst: ppor. Marlena Kuna / 4SLSz
Zdjęcie: Filip Klimaszewski / DGRSZ

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony