Ekspert PAŻP i przedstawiciele polskich instytucji na Amsterdam Drone Week

Amsterdam Drone Week 2018 (fot. amsterdamdroneweek.com)

Do 3 grudnia potrwa rozpoczynająca się dziś tegoroczna edycja Amsterdam Drone Week Hybrid. To coroczna konferencja, poświęcona bezzałogowym statkom powietrznym i najnowszym rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa, integracji dronów z lotnictwem załogowym oraz nowinkom technologicznym, przybliżającymi świat do wdrożenia koncepcji U-space.

Jak co roku, w wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Dziś (1 grudnia) o godzinie 15:00 ekspert PAŻP i kierownik programu Uspace Mateusz Kotliński weźmie udział w prezentacji pn. „Drone safety and integration with manned aviation via PansaUTM”. Kotliński odpowie na pytania publiczności w zakresie PansaUTM, pierwszego w Europie wdrożonego operacyjnie systemu do koordynacji lotów BSP. Przybliży także kwestie dotyczące bezpieczeństwa i integracji lotnictwa załogowego z bezzałogowym w Polsce.

W środę (2 grudnia) w samo południe odbędzie się natomiast wspólny panel Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów (CEDD), gdzie ekspert PAŻP oraz przedstawiciele Ministerstwo Infrastruktury Urząd Lotnictwa Cywilnego Metropolia GZM Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa Port Gdynia podsumują roczne doświadczenia w zakresie funkcjonowania CEDD i rynku dronowego w Polsce.

W czasie swojego wystąpienia Mateusz Kotliński omówi pierwsze 9 miesięcy funkcjonowania systemu PansaUTM, jakie minęły od chwili jego operacyjnego wdrożenia na początku marca bieżącego roku. Uczestnicy konferencji usłyszą także o nowych funkcjonalnościach PansaUTM, wyzwaniach dla pełnego wdrożenia koncepcji U-space oraz o innych projektach z udziałem PAŻP, jak Usługi Cyfrowe dla BSP w ramach Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa”.

Amsterdam Drone Week będzie obfitował także w inne polskie akcenty z udziałem. Także dziś o godzinie 14:00 o wdrażaniu koncepcji U-space rozmawiać będą m.in. Pełnomocnik Ministra ds. BSP Małgorzata Darowska oraz prezes DroneRadar Paweł Korzec.

Więcej informacji oraz szczegółowa agenda dostępne są na stronie wydarzenia: www.amsterdamdroneweek.com

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus