Przejdź do treści
Instr. pilot Krzysztof Grabek oraz dyrektor OKL instr. pilot Mieczysław Górak przed samolotem ZLIN 242L (fot. A. Buk)
Źródło artykułu

OKL zainaugurował kolejny sezon szkolenia lotniczego

Tegoroczny sezon szkoleniowy w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej został zainaugurowany oblotem technicznym samolotu akrobacyjnego ZLIN 242L.

Za sterami statku powietrznego o znakach SP-TZZ zasiedli dyrektor ośrodka instr pilot Mieczysław Górak oraz instr pilot Krzysztof Grabek.

Ośrodek Kształcenia Lotniczego kształci teoretycznie i praktycznie personel lotniczy dla lotnictwa cywilnego. W bieżącym roku praktyki lotnicze w OKL-u będzie odbywało 148 studentów. Szkolenie lotnicze studentów kierunku lotnictwo i kosmonautyka odbywa się w ramach stacjonarnych studiów dwustopniowych na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Absolwenci specjalności „pilotaż” otrzymują licencję ATPL frozen, która umożliwia podjęcie pracy w charakterze drugiego pilota w lotnictwie komunikacyjnym. Jest to licencja pilota samolotowego zawodowego z uprawnieniami do wykonywania lotów IFR na samolotach jedno- i wielosilnikowych oraz w załodze wieloosobowej. Ośrodek Kształcenia Lotniczego PRz jest jedynym w Polsce certyfikowanym zgodnie z JAR-FCL ośrodkiem szkolenia lotniczego szkolącym w systemie zintegrowanym ATPL(A).

Studenci, którzy ukończą szkolenie praktycznie, będą przygotowani do zawodu pilota samolotowego zawodowego zgodnie ze standardami Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) oraz wymaganiami EASA. Posiadają wiedzę ogólną z zakresu lotnictwa oraz wiedzę kierunkową adekwatną do specjalności. Absolwenci znajdują zatrudnienie m.in. w PLL LOT oraz liniach lotniczych na całym świecie. Do chwili obecnej Politechnika wykształciła ponad 900 absolwentów pilotażu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony