Pierwsze zwycięstwo Marcina Chrząszcza

Na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu rozgrywane są 8. Ogólnopolskie Toruńskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka w lataniu precyzyjnym.

Prowadzący po pierwszym dniu 27-letni pilot Marcin Chrząszcz nie dał szans swoim przeciwnikom i pewnie dowiózł zwycięstwo w sobotę 27 kwietnia. Dużo przetasowań nastąpiło na kolejnych miejscach w klasyfikacji generalnej.

Sobota rozpoczęła się bardzo niepewnie. Niskie podstawy chmur uniemożliwiały rozpoczęcie ostatniej konkurencji. Sędzia główny – Maciej Białek – podjął na początku decyzję o przesunięciu rywalizacji o 2 godziny, a później jeszcze o godzinę. Ostatecznie pogoda poprawiła się na tyle, że pierwszy zawodnik wystartował na trasę o 13.00. Zadanie było bardzo ciekawe, ze względu na małą liczbę punktów zwrotnych i bardzo długie odcinki. Skutkowało to trudną obliczeniówką i dużą liczbą znaków do odnalezienia w terenie. Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Bolesław Radomski. Dzięki 109 pkt. które uzyskał awansował on na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. To był również dobry dzień dla Michała Wieczorka i Krzysztofa Skrętowicza. Michał uzyskał 129 pkt. karnych, a Krzysztof 139 pkt. karnych, co pozwoliło mu się uplasować się na trzeciej pozycji w zawodach. Marcin Chrząszcz zajął 4 miejsce w drugiej konkurencji z 164 pkt. karnymi. Dało mu to w sumie pierwsze miejsce! Wytrzymał presję!

Puchar im. Wacława Wieczorka dla najlepszego juniora trafił do Marcina Skalika. Najlepszym debiutującym zawodnikiem został Marcin Górnik.