12 Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka

Bolesław Radomski zwycięzcą 12 Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka

W dniach od 1 do 2 maja na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu odbywały się 12 Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka. W imprezie wzięło udział 24 zawodników z 9 klubów sportowych oraz jeden uczestnik z Federacji Rosyjskiej, na samolotach C150, C152, C172 i 3Xtrim.

Zwycięzcą rywalizacji został Bolesław Radomski, wicemistrzem Michał Wieczorek, a na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Chrząszcz. Najlepszym juniorem został Radosław Repeć. W Toruniu rozegrano pierwsze zawody precyzyjne, które są kwalifikowane do pucharu polski.

Pełna klasyfikacja 12 Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka: