Przejdź do treści
Michał Gierlach (fot. Michał Wimmer)
Źródło artykułu

Wesprzyj projekt "Michał Gierlach w Red Bull X-Alps 2017"

Michał Gierlach, jedyny reprezentant Polski, który zmierzy się tego lata z trudami transalpejskiego wyścigu Red Bull X-Alps, zwrócił się z apelem do wszystkich zainteresowanych o pomoc w zebraniu środków finansowych umożliwiających zrealizowanie jego projektu.

Red Bull X-Alps to jeden z najtrudniejszych wyścigów przygodowych na Świecie. Do pokonania jest dystans ponad 1000km, z Salzburga do Monako, wyłącznie na własnych nogach lub za pomocą paralotni. Dla utrudnienia zadania zawodnicy muszą zaliczyć 10 wymagających punktów zwrotnych takich jak Matterhorn czy Mont Blanc. Jako czwarty Polak w historii wyścigu, a jedyny w najbliższej edycji, Michał Gierlach został zakwalifikowany do elitarnego grona 32 najlepszych pilotów na świecie.

Polak zadebiutuje wśród 32 zawodników z 21 krajów, wybranych spośród najbardziej utalentowanych i najlepiej odnajdujących się w górskich warunkach pilotów paralotni.

Praktycznie od małego byłem związany z górami. W wieku 17 lat dzięki ojcu oderwałem się od ziemi na paralotni i złapałem "bakcyla". Dalej potoczyło sie to już błyskawicznie. Każdą wolną chwilę spędzałem w powietrzu, pierwsze zawody i pierwsze sukcesy – mówi Michał Gierlach.

Do najważniejszych z nich należą:
• najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu światowym pilotów FAI nieprzerwanie od 2013 roku
• dwukrotny tytuł Mistrza Polski 2015, 2016
• wicemistrz Polski 2009
• 2-gi wicemistrz Polski 2010
• 8. miejsce na Paralotniowych Mistrzostwach Świata w Bułgarii 2013
• 8. miejsce w Pucharze Świata we Francji 2016
• 7. miejsce w Pucharze Świata w Macedonii 2014

Ten wyścig to nie tylko sam zawodnik, ale też jego drużyna. Bez wsparcia naziemnego pokonanie tej niezwykle trudnej trasy nie byłoby mozliwe. Począwszy od przygotowania posiłków, przemieszczania się naszą bazą na kółkach, analizy warunków terenowych, planowania trasy po wsparcie psychologiczne i kontakt z mediami – to m.in. zadania supporterów. Muszą to być dwie osoby, do których mam bezwględne zaufanie – tłumaczy.

Red Bull X-Alps to jedna z największych imprez outdoorowych na świecie. Nie ma tu już amatorów. Wymaga ona również profesjonalnego podejścia by móc powalczyć z najlepszymi. Plan zakłada 3-miesięczny okres przygotowawczy poprzedzający wyścig w Alpach – dokładne poznanie trasy, trening na wysokościach, udział w zawodach w rejonie lipcowego wyścigu (PWC Francja, Mistrzostwa Szwajcarii).

Dzięki Waszemu wsparciu poprzez portal PolakPotrafi.pl będziemy mogli: opłacić koszty podróży, pokryć koszty noclegów, kupić buty, kupić ultra lekkie kije trekingowe – wylicza. – Potrzeby są ogromne, a powyższe to tylko pewna część wymaganych rzeczy.

Jak napisał Michał, społeczność paralotniowa, ale także górska zawsze trzymała sie razem. – Bardzo często pomagamy sobie zarówno na ziemi jak i w powietrzu. Tym razem to ja potrzebuję Waszej pomocy i wsparcia w tym wielkim sportowym, lotniczym i outdoorowym wydarzeniu. Pomożecie?

Michał zaprasza już od początku kwietnia na wspólne treningi i latanie w Alpach. A jego poczynania możecie śledzić na facebookowym fanpagu oraz stronie www.michalgierlach.pl

Do zakończenia projektu pozostało 16 dni. Więcej informacji na stronie www.polakpotrafi.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony