Rozwój nowotarskiego lotniska - delegacja z Miasta u ministra

Lotnisko w Nowym Targu, fot. lotniska.dlapilota.pl

W drugiej połowie lipca przedstawiciele Miasta udali się do Ministerstwa Infrastruktury na spotkanie z ministrem Mikołajem Wildem w sprawie nowotarskiego lotniska. Taką lakoniczną informację przekazał radnym podczas sesji wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. Dopytywany przez radnego Pawła Liszkę, wiceburmistrz odparł: - Co do szczegółów, to nie tajemnica - ale trzeba zapytać głównego burmistrza, bo uczestniczył w tym spotkaniu. Był też Paweł Kos - prezes ANT. Ogólnie chodzi o to, żeby Nowy Targ w zakresie lotniskowym się w przyszłości rozwinął.

- Chodzi o ruch turystyczny? - próbował sprecyzować radny Liszka.

- Plany rozwojowe Aeroklub Nowy Targ posiada od lat. Ten temat od kilku kadencji powraca, są plany rozbudowy lotniska. Z pewnych względów do tego nie doszło. z różnych powodów tak się nie stało..., ale wiem, że aeroklub na Walnym Zebraniu prezentował realną koncepcję, ale potrzebne jest wsparcie i środki na realizację tych planów. Ale odsyłam do burmistrza Grzegorza Watychy po szczegóły - unikał konkretów wiceburmistrz i na koniec dodał, że dziennikarze zapewne będą o to pytać, więc - w domyśle - radny się wszystkiego dowie.

Ponieważ burmistrz Watycha przebywa na urlopie, o rozwinięcie tematu poprosiliśmy Pawła Kosa. Prezes ANT potwierdził, że głównym celem wizyty, była prezentacja ministrowi wizji rozwoju lotniska w Nowym Targu.

Czytaj całość artykułu na stronie www.podhale24.pl

Źródło: podhale24.pl
comments powered by Disqus