Dwumilionowy pasażer wylądował w Porcie Lotniczym w Gdańsku
18 listopada 2010 roku o godzinie 12.20 w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku wylądował lecący samolotem PLL LOT dwumilionowy pasażer obsłużony przez port w roku 2010. Z tej okazji zorganizowano uroczystość powitania uczestników rejsu, wśród których rozlosowano 8 biletów do jednego z miast w ramach europejskiej siatki połączeń PLL LOT.
Rejsem LO 3835 z Warszawy do Gdańska leciało 57 osób, wśród których znajdował się dwumilionowy paser. Każdy z uczestników lotu mógł wziąć udział w specjalnie zorganizowanej z tej okazji loterii, w której 8 osób, między innymi mieszkańców Opola, Warszawy i Gdańska, wylosowało bilety lotnicze na połączenia PLL LOT w ramach europejskiej siatki połączeń przewoźnika.
Po wylądowaniu Embraer 175 z pasażerami, którzy chcieli wziąć udział w losowaniu nagrody został odholowany do jednego z hangarów, gdzie na uczestników lotu czekali licznie zgromadzeni goście. Byli wśród nich Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezes Zarządu PLL LOT Marcin Piróg, Prezes Portu Lotniczego w Gdańsku Tomasz Kloskowski, dyrektor Naczelny PPL Michał Marzec oraz Prezydenci miast Gdyni - Wojciech Szczurek, Gdańska - Paweł Adamowicz i Wiceprezydent Sopotu Batrosz Piotrusiewicz, którzy wręczyli bilety zwycięzcom loterii. Na uroczystości nie zabrakło również patrona lotniska. Prezydent Lech Wałęsa był jednym z pasażerów LO 3835 i jako pierwszy pojawił się na schodach, wysiadając z samolotu by wręczyć nagrodę pierwszemu z ośmiu zwycięzców.
PLL LOT od samego początku istnienia były związane z Gdańskiem. Kiedy 2 stycznia 1929 roku powstawała spółka o nazwie „Linie Lotnicze LOT”, jednym z pierwszych uruchomionych połączeń firmy była trasa z Warszawy do Gdańska. Wcześniej zaś, w 1921 roku, poznańska firma Aerotarg uruchomiła pierwsze połączenie też między Poznaniem a Wolnym Miastem Gdańskiem. Podobnie uczyniła kolejna polska spółka lotnicza – Polska Linia Lotnicza Aerolloyd, która także rozpoczęła działalność od zorganizowania połączenia powietrznego Gdańska z Warszawą i Lwowem.
Komentarze