Dreamliner LOT-u poleci do obu Ameryk dla Air Europa

B787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały roczną umowę na wynajęcie jednego z Dreamlinerów w ramach współpracy z hiszpańską linią Air Europa. To kolejne tego typu działanie będące efektem konsekwentnie realizowanego przez LOT Planu Restrukturyzacji zaakceptowanego przez Komisję Europejską.

Tym samym LOT-owski Boeing 787 Dreamliner od kwietnia 2015 roku będzie operował z Madrytu i wykonywał rejsy do Nowego Jorku oraz Montevideo.

„Wynajem Dreamlinerów jest jednym z etapów konsekwentnie realizowanego Planu Restrukturyzacji. Ma to związek między innymi z tym, że LOT do końca 2015 roku nie może otwierać nowych połączeń w ramach regularnej siatki ze względu na otrzymaną pomoc publiczną” – mówi Sebastian Mikosz, Prezes PLL LOT. „Mimo ograniczeń intensywnie pracujemy jednak nad tym, by zwiększać efektywność wykorzystania naszej floty dalekodystansowej i co za tym idzie poprawiać wyniki finansowe Spółki. Ta współpraca dowodzi również elastyczności LOT-u w podejmowaniu działań biznesowych oraz dużego zaufania ze strony rynku” – dodaje Mikosz.

LOT ma już doświadczenie w wynajmowaniu Boeingów 787 na potrzeby innych przewoźników. Dreamlinery w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT cieszą się dużym uznaniem, dlatego między innymi dwukrotnie zostały wynajęte przez Finnair. Wykonywały również rozkładowe rejsy dla przewoźnika z Norwegii, a  także realizowały tzw. rejsy czarterowe ad hoc do Brazylii podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej czy do Chile dla KGHM. Już drugi rok z rzędu w sezonie zimowym realizują rejsy czarterowe dla największych biur podróży na polskim rynku, latając do najbardziej atrakcyjnych turystycznie, odległych zakątków świata.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus