Szybsze niż dźwięk. Podniebne rywalki – w sobotę w Planete+

Szybsze niż dźwięk. Podniebne rywalki (fot. planeteplus.pl)

W sobotę (17 grudnia) fani lotnictwa będą mogli zobaczyć, przygotowany przez kanał Planete+, program dokumentalny Fabrice'a Hourliera – historię dwóch pilotek, Amerykanki i Francuzki, które przez długie lata współzawodniczyły w biciu rekordów lotniczych.

Jacqueline Cochran i Jacqueline Auriol. Dwie kobiety, które w latach 50. i 60. połączył duch rywalizacji. Ich wspólną pasją było lotnictwo. Celem każdej było zostanie najszybszą kobietą na świecie. Jacqueline Cochran, jako pierwsza przełamała barierę dźwięku siedząc za sterami F-86 Sabre. Jej rekord szybko poprawiła imienniczka, córka francuskiego prezydenta, która dodatkowo została pierwszą kobietą pilotem testowym w swojej ojczyźnie. Dokument Fabrice'a Hourliera pokazuje 15 lat podniebnej rywalizacji, która przeszła do historii lotnictwa.

Widzowie będą mogli przyjrzeć się bliżej tej niezwykłej podniebnej rywalizacji w programie, który zostanie wyemitowany na antenie Planete+ w sobotę 17 grudnia o godz. 02:25. Film dokumentalny został wyprodukowany we Francji w 2014 r. i trwa ok. 50 min.

Źródło: planeteplus.pl
comments powered by Disqus