O brawurowym locie DC-3 dziś w Planete+

DC-3 w locie (fot. planeteplus.pl)

Dziś o godzinie 12:55 fani lotnictwa będą mogli zobaczyć, przygotowany przez kanał Planete+, program dokumentalny Paula Oremlanda, będący opowieścią o rekonstrukcji lotu słynnym modelem samolotu DC-3 z Anglii do Nowej Zelandii.

Film ukazuje odważne marzenie Marka Oremlanda i jego niełatwą realizację.

Mark Oremland miał marzenie. Chciał przelecieć jednym z najpopularniejszych samolotów pasażerskich, modelem DC-3 z Anglii do swojej ojczyzny – Nowej Zelandii. Jego plan zakładał odtworzenie wyczynu Jean Batten, która w 1936 roku pobiła rekord świata w samotnym locie na trasie Anglia – Australia. Batten dokonała tego w 11 dni i 45 minut.

DC-3 to amerykański samolot pasażerski i transportowy w układzie dolnopłata. Jeden z najpopularniejszych samolotów w historii transportu lotniczego. Znacznie przyczynił się do popularyzacji podróży lotniczych w latach 30. i 40. XX wieku, jest uznawany za jeden z najbardziej udanych i znaczących samolotów w historii lotnictwa.

W trakcie swojej podróży Oremland napotkał masę problemów, lot niemalże zakończył się katastrofą, ale koniec końców udało mu się to marzenie zrealizować. W oparciu o materiały archiwalne i liczne wywiady z pilotami i inżynierami powstał dokument rekonstruujący tą pasjonującą wyprawę.

Zapraszamy fanów lotnictwa do obejrzenia programu na antenie Planete+ w piatek, 16 marca br. o godz. 12:55.
Ci, którzy nie zdążą, będą mogli zobaczyć program w piątek, 23 marca o godz. 08:45.

Źródło: planeteplus.pl
comments powered by Disqus