Wypadek motoszybowca PW4 Pelikan - komunikat PKBWL

Prawe skrzydło motoszybowca bez końcówki i lotki.

Komunikat PKBWL w sprawie wypadku lotniczego, który miał miejsce w dniu 2 listopada 2012 r. przy lotnisku EPBC w Warszawie

Wypadkowi uległ motoszybowiec PW4 Pelikan, o znakach rozpoznawczych SP-8050. Podczas podejścia do lądowania na lotnisku Warszawa-Babice motoszybowiec zaczepił o stalową latarnię. W wyniku zderzenia z latarnią urwana została 1/3 końcówki prawego skrzydła wraz z lotką, a motoszybowiec spadł na wał ziemny przy poboczu ul. Powstańców Śląskich. Latarnia stalowa zgięła się przy jej podstawie w miejscu otworu technicznego.

Na pokładzie samolotu znajdowało się dwóch pilotów, którzy odnieśli poważne obrażenia ciała. Jednym z pilotów był członek PKBWL. Zespół badawczy PKBWL prowadzi czynności mające na celu ustalenie okoliczności wypadku.

Dalsze informacje zostaną opublikowane w raporcie wstępnym, który zostanie sporządzony w terminie 30 dni od zaistnienia zdarzenia.

Zgięty w miejscu otworu technicznego maszt stalowej latarni.

Oderwana końcówka prawego skrzydła wraz z fragmentem lotki.
 

Źródło: PKBWL
comments powered by Disqus

Komentarze

Według ekspertów z TVN to MOTOSZYBOLOTNIA a nie motoszybowiec. Proszę o sprostowanie w artykule:)
Pozdrawiam

Zastanawiałem się, o jaki komentarz posła chodzi, ale już wiem: http://www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/polityka-przy-kawie/wideo/061...
No dał gościu do pieca - powinni bardziej uważać, co mówią, bo ludzie zupełnie przestaną im wierzyć.

Można tylko dodać, że oprócz tych czterech drobnych punktów "reszta się zgadza"

Też nie bardzo się zgadza , poseł Bredziński jeszcze powiedział że "ściąl skrzydlem dwie latarnie i skrzydło nie odpadło..."
No to co to jest co odpadło - ta końcówka 2 m ?
Ale po Smolensku to wprawe w wyglaszaniu bredni ma wielką. Egzamin mistrzowski to chyba u samego Jarka zdawał.

A komentując wypadek poseł Brudziński powiedział, że "zastępca szefa PKBWL ściął dwie betonowe latarnie" - cztery kłamstwa w takim krótkim zdaniu! 1. nie zastępca, 2. nie ściął, tylko zgiął - strażacy ścięli, 3. nie dwie, a jedną, 4. nie betonowe, a stalową.
Wiarygodny, jak poseł PiS!