VIII Krasnostawski Piknik Paralotniowy CHMIELOTY

Krasnostawski Piknik Paralotniowy CHMIELOTY (fot. Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe)

Piknik Chmieloty organizowany przez Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe podczas 47 dożynek Chmielakowych wpisze się do historii jako VIII edycja Ogólnopolskiego Pikniku Paralotniowego. Piknik paralotniowo-lotniowy CHMIELOTY 2017 odbędzie się w dniach 18-20.08.2017r. w Krasnymstawie. Uroczyste rozpoczęcie imprezy zaplanowano na 18 sierpnia na godzinę 17:00.

Wiemy, że śmiało można powiedzieć, że piknik będzie miał rangę międzynarodową bo już się zapowiedzieli goście z południa i północy Europy reprezentujących Grecję i Norwegię. Poczta pantoflowa jak życie pokazuje jest najbardziej rozpowszechnioną formą przekazywania wiarygodnych informacji i na przykładzie Chmielotów widzimy jak z małej nikomu nieznanej imprezy rozrosła się do takiej rangi dzięki bezinteresowności wszystkich, którzy pomagali, pomogą i bedą pomagać przy organizacji tego wydarzenia tworząc coś niesamowitego – mówią organizatorzy Pikniku CHMIELOTY 2017.

Startowisko CHMIELOTÓW wytyczone będzie na terenie boisk zarządzanych przez MOSIR Krasnystaw, będących własnością Urzędu Miasta Krasnegostawu, a położonych na błoniach Miasta. Niezmiennie od początku organizacji naszego pikniku, lokalizacja jest cały czas taka sama dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Krasnystaw z bardzo prostym dojazdem od strony obwodnicy Krasnegostawu (droga E17) i w zasadzie jest to najlepszy dojazd z uwagi na remont mostu w Krasnymstawie. Po zjechaniu z jedynego ronda na obwodnicy kierując się do centrum miasta, skręcamy w prawo na błonia a będzie o tym informował duży baner.

Piloci korzystający ze startowiska w dniach pikniku zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem i stosowania się do jego postanowień.

Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe w tym roku po raz pierwszy rezygnuje z opłaty wpisowej ale rejestracja będzie obowiązkowa i dalej zapewnia miłą atmosferę. Na miejscu będzie można nabyć coś do jedzenia i picia we własnym zakresie. Osoby, które będą chciały skorzystać z prysznica, będą mogły to zrobić w MOSiR przy stadionie miejskim. Pole namiotowe dla uczestników będzie wytyczone, przyjazd kamperem lub z przyczepą kampingową będzie mile widziane. Firma ARTKOM kolejny rok z rzędu zapewni uczestnikom bezpłatne Wi-Fi na startowisku jak również trzydniowy monitoring na live całej imprezy. Po raz pierwszy w tym roku organizatorzy postanowili pomoc innym i zorganizowali przyjazd autobusu dzięki Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, w którym będzie można oddać krew, tylko w sobotę 19 sierpnia. Wszyscy chętni na 24 godziny przed oddaniem powinni się wstrzymać przed spożyciem alkoholu.

A my jak zwykle będziemy się integrować, wspólnie bawić, porywalizujemy w różnych konkursach a w niedzielę o 10:00 mamy zaproszenie na wspólny przemarsz w korowodzie chmielakowym ulicami Krasnegostawu. Wszystkich chętnych na komercyjne loty widokowe, zapraszamy już od piątku, będą latać motolotnie i motoparalotnie – dodają organizatorzy.

Serdecznie zapraszamy, rodziny, przyjaciół znajomych, wszystkich sympatyków, ludzi pozytywnie zakręconych na tegoroczny piknik paralotniowy CHMIELOTY 2017.

Program VIII Ogólnopolskiego Pikniku Paralotniowego CHMIELOTY 2017:

18.08.2017 (piątek)
16:00 – Rejestracja uczestników
17:00 – Uroczyste rozpoczęcie pikniku
18:00 – Brifing i loty do zachodu słońca
21:30 – Ognisko integracyjne

19.08.2017 (sobota)
6:00 – Loty turystyczno - krajoznawcze
10:00 – Do ostatniego honorowego dawcy (Honorowe oddawanie krwi w mobilnym autobusie)
11:00 – Zawody dla pilotow swobodnych (startowisko Fajsławice)
13:00 – Zawody dla uziemionych :)
17:00 – Zawody dla napędowców
19:00 – Grupowy przelot nad Krasnymstawem
21:30 – Wręczenie nagród i ognisko integracyjne
Loty widokowe motolotnią i motoparalotnią caly dzień

20.08.2017 (niedziela)
6:00 – Przelot doliną Wieprza
10:00 – Korowód chmielakowy ulicami miasta Krasnystaw
12:00 – Lot dla MISS CHNIELAKÓW 2017 i wspólna fotografia
13:00 – Lot dla wylosowanego honorowego krwiodawcy
14:00 – Uroczyste zakończenie pikniku
do 21:00 dla chętnych startowisko jest otwarte
Loty widokowe motolotnią i motoparalotnią caly dzień

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie: www.chmieloty.krasnystaw.pl

Źródło: pilotppg.pl
comments powered by Disqus