VI Krasnostawski Piknik Paralotniowy CHMIELOTY

Krasnostawski Piknik Paralotniowy CHMIELOTY

Już za tydzień, po raz szósty, Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe będzie organizować na krasnostawskich błoniach piknik paralotniowy - CHMIELOTY 2015. Zapraszamy wszystkich serdecznie na tą rodzinną imprezę, która z roku na rok zdobywa coraz większe rzesze zwolenników.

VI Krasnostawski Piknik Paralotniowy CHMIELOTY odbędzie się w dniach 21-23.08.2015r. w Krasnymstawie. Rozpoczęcie pikniku zaplanowano na 21 sierpnia na godzinę 16:00. Startowisko CHMIELOTÓW wytyczone będzie na terenie boisk zarządzanych przez MOSIR Krasnystaw, będących własnością Urzędu Miasta Krasnegostawu, a położonych na błoniach Miasta.

Piloci korzystający ze startowiska w dniach pikniku zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem i stosowania się do jego postanowień.

Podobnie jak rok temu na CHMIELOTACH wpisowe będzie wynosiło 100zł w skład, którego będzie wchodziło:
- miła atmosfera,
- dużo złocistego napoju,
- jeden posiłek dziennie,
- koszulka okolicznościowa.

Pierwsza Paralotniowa Poczta - CHMIELOTY 2015

Podczas tegorocznych Chmielotów, 22 sierpnia 2015 roku (w sobotę) będzie miała inaugurację Pierwsza Paralotniowa Poczta w Polsce. Na tą okoliczność Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe wraz z Urzędem Miasta Krasnystaw upamiętni to wydarzenie okolicznościową kartą pocztową wraz z okolicznościowym stemplem, a całość dopełni bloczek znaczków pocztowych.

Przewóz znaczków statkiem powietrznym odbywać sie będzie na trasie Krasnystaw - Depułtycze Królewskie między UP K-staw a UP Chełm. Kartki okolicznościowe będą dostępne na stoisku pocztowym, które bedzie usytuowane na błoniach krasnostawskich przy ulicy Sikorskiego w Krasnymstawie tam gdzie będzie odbywał się piknik paralotniowy CHMIELOTY 2015.

Pozostałe niżej wymienione walory (znaczki pocztowe) można nabyć do wyczerpania nakładu, w Krasnostawskim Stowarzyszeniu Paralotniowym w formie "cegiełek" na rzecz statutowej działalności stowarzyszenia.

Znaczki pocztowe (bloczek 9 sztuk) będzie można nabyć w cenie 100zł w formie cegiełki jako darowizna na wyżej wymienione cele.

Osoby zainteresowane nabyciem walorów filatelistycznych proszone są o wypełnienie zamówienia i uiszczenia zapłaty, będzie to skutkowało rezerwacją. W przypadku dużego zainteresowania i wyczerpania się nakładu znaczków, znaczki zostaną dodrukowane.

Znaczki można zamawiać klikając tutaj.

Program CHMIELOTY 2015:

21.08.2015 (Piątek)
09:00 – zbiórka na startowisku i rozkładanie mini miasteczka,
16:00 – uroczyste otwarcie VI edycji CHMIELOTÓW,
17:00 – loty inauguracyjne aż do zmroku,
21:00 – ognisko integracyjne.
 
22.08.2015 (Sobota)
06:00 – poranny przelot grupowy (dla chętnych, trasa do ustalenia),
11:00 – loty swobodne za wyciągarką,
12:00 – przelot do Chełma z pocztą (Pierwsza Paralotniowa Poczta), kto chce może lecieć,
15:00 – ciepły posiłek regeneracyjny (może będzie goloneczka),
17:00 – wieczorny przelot widokowy upamiętniający Wojtka Kalinowskiego (Krasnystaw, Suchodoły, Fajsławice, Krupe, Krasnystaw),
21:00 – wspólne ognisko z browarkiem i kiełbaską i dużym ekranem, Dodatkowo w ciągu dnia, organizatorzy chcą zorganizować konkursy i zabawy dla obsługi naziemnej.
 
23.08.2015 (Niedziela)
06:00 – poranny przelot,
11:00 – loty swobodne,
12:00 – ciepły posiłek,
13:30 – powoli będziemy kończyć, bo Tych z daleka długa droga czeka.

W trakcie całej imprezy, będą sie odbywały komercyjne loty widokowe.

Więcej informacji w regulaminie oraz na stronie: www.chmieloty.krasnystaw.pl

Źródło: pilotppg.pl
comments powered by Disqus