Turniej "Smyki na Start" w Nowym Targu

Smyki na Start

"Smyki na Start" to innowacyjna koncepcja stworzenia zawodów w których zawodnicy startują na zbudowanych przez siebie w trakcie imprezy takich samych modelach. Łączy ze sobą elementy zabawy, edukacji i rywalizacji. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że czas spędzony na wspólnym budowaniu modeli przez dzieci oraz ich opiekunów jest fantastyczną zabawą dla wszystkich.

Aeroklub Nowy Targ, Fundacja "Smyki na Start" oraz Modelarz Firma Rodzinna ze Zgierza zapraszają na VI edycję Otwartych Modelarskich Zawodów Szybowcowych "Smyki na Start" twój pierwszy krok do modelarstwa na wysokim poziomie.

Turniej zostanie rozegrany 7 lipca 2019 r. podczas XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego 2019.

Wszyscy są zwycięzcami – każdy z zawodników otrzymuje pamiątkowy medal, dyplom oraz upominki (dla trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach dodatkowe nagrody).

Rejestracja zawodników od godzin rannych do godz. 14 lub wyczerpania modeli – rozgrywanie konkurencji od godz. 14:00. O godz. 16:00 uroczysta dekoracja startujących (dzieci proszone są o zgłaszanie się z rodzicami lub opiekunami). Każdy wykonuje 5 rzutów kto dalej. Organizatorzy przewidują cztery kategorie wiekowe:
– Dzieci w wieku 4 - 6 lat model Smyk rozmiar 50 cm (decyduje rok urodzenia),
– Dzieci w wieku 7 - 9 lat model Smyk rozmiar 50 cm,
– Dzieci w wieku 10-12 lat model Smyk rozmiar 50 cm,
– Dzieci i młodzież w wieku 13-16 lat Smyk rozmiar 50 cm. (będzie rozegrana w zależności od liczby chętnych lub dołączona do poprzedniej kategorii).

 

Akcja ma na celu promowanie idei szybownictwa jako sportu olimpijskiego oraz konstrukcji szybowca Politechniki Warszawskiej PW-5 SMYK zwycięzcę prestiżowego międzynarodowego konkursu na szybowiec klasy światowej tzw. olimpijskiej. Edukacja przez zabawę, a przy tym sportowa rywalizacja. Chcemy zainteresować dzieci zajęciami technicznymi – zależy nam na przyszłych kadrach konstruktorskich i lotniczych – mówią organizatorzy.

Organizator zastrzega sobie możliwość przesunięcia godziny rozpoczęcia turnieju (w zależności od sprawności przebiegu montażu modeli przez startujących lub warunków atmosferycznych).

Każdy model posiada niepowtarzalne numery rejestracyjne, a dodatkową atrakcją są pamiątkowe naklejki.

Zapraszamy na aeroklubowe lotnisko w Nowym Targu do namiotu "Smyki na Start". Dodatkowe informacje www.smyki.nastart.info


Przeczytaj również:
XI Nowotarski Piknik Lotniczy 2019 tuż tuż

Źródło: pikniknowotarski.pl
comments powered by Disqus