Przejdź do treści
Zespół Akrobacyjny Biało Czerwone Iskry (fot. kadr z filmu na youtube.com)
Źródło artykułu

XII Międzynarodowy Piknik Lotniczy w Bielsku-Białej

Aeroklub Bielsko-Bialski wraz z Gminą Bielsko-Biała zapraszają na XII Międzynarodowy Piknik Lotniczy, który odbędzie się na lotnisku Aleksandrowice w ostatni weekend wakacji w dniach 29-30.08.2015 r.

W tym roku na lotnisku w Bielsku-Białej wystąpią:

Jurgis Kairys - tej gwiazdy, na stałe zadomowionej na naszym niebie, nie trzeba Bielszczanom przedstawiać. Jurgisa Kairysa zobaczymy kolejny raz w pokazie swojego najnowszego programu akrobacji indywidualnej.

Artur Kielak - kolejny utytułowany akrobata, czołowy zawodnik Kadry Narodowej w akrobacji samolotowej.

Uve Zimmermann - perfekcyjny pilot samolotowy zaprezentuje nam wiązanki figur wyższej akrobacji na samolocie Extra 300.

Podczas tegorocznego pikniku, ze swoim wojennym programem wystapi czeska grupa Red Baron! Jest też wspaniała informacja dla fanów "Zespołu Akrobacyjnego Biało Czerwone Iskry”, który po paru latach nieobecności zagości nad bielskim niebem w składzie 6 samolotów. W tym roku samolot An-28 lotnictwa Marynarki Wojennej przyleci na pokaz statyczny.

Dodatkowo w pokazach (akrobacyjnych i prezentacjach w locie) wystąpią samoloty: akrobacyjne Zlin-526 AFS oraz Extra 300, produkowana w Bielsku Orka, Piper Cub, Bücker Bü-131 Jungmann, Dromadery w pokazie akcji gaśniczej, liczna grupa samolotów ultralekkich oraz motoparalotni, szybowce wyczynowe w pokazie swoich możliwości.

Jak co roku, nie zabraknie na pikniku pokazów na ziemi i w locie produkowanych w Bielsku szybowców. Allstar PZL Glider wprowadza właśnie na rynek swój najnowszy produkt – dwumiejscowego, pełnoakrobacyjnego SZD-54-2 Perkoza. Tym razem zobaczymy go w najnowszej 20 metrowej wersji. O tym, jak lata ten szybowiec i co nim można zrobić, przekonamy się w trakcie pokazów.

Podczas tegorocznego pikniku będzie możliwość zobaczenia w locie i na wystawie statycznej samolotu ultralekkiego Pipistrel Virus SW. Warto wspomnieć, że Virus SW dwukrotnie brał udział w wyprawach dookoła świata, obleciał Biegun Północny oraz zdobył dwie nagrody w konkursach organizowanych przez NASA.

Jak co roku organizatorzy oferują gościom możliwość odbycia lotu widokowego nad Bielskiem i Beskidami, a także, dla najodważniejszych, skok spadochronowy w tandemie. Loty pasażerskie będą się odbywały samolotami AN-2 i Wilgą

Podczas trwania Pikniku czynna będzie Giełda Sprzętu Lotniczego.

Program pikniku:

29.08.2015r. (sobota)
10:00 – Otwarcie lotniska dla publiczności
10:00 – Loty widokowe non stop do zmierzchu samolotami AN-2 i Wilga
15:00 – Oficjalne otwarcie Pikniku
15:15-18:00 – Pokazy lotnicze
18:00 – Występy zespołów muzycznych
21:00 – Pokaz sztucznych ogni
21:15 – Zakończenie Pikniku
 
30.08.2015r. (niedziela)
10:00 – Otwarcie lotniska dla publiczności
10:00 – Loty widokowe non stop do zmierzchu
14:00-18:00 – Pokazy lotnicze
18:00 – Występ zespołu muzycznego
20:00 – Zakończenie pikniku

Więcej informacji na stronie: www.pikniklotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony