Przejdź do treści
IV Motoparalotniowy Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego
Źródło artykułu

IV Motoparalotniowy Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego

To już IV Motoparalotniowy Memoriał Grzegorza Krzyżanowskiego. W imieniu najbliższej rodziny i przyjaciół Grzegorza Krzyżanowskiego zapraszamy na lotnisko Areoklubu Radomskiego w Piastowie w najbliższy weekend, w dniach 15-17.06.2018 r.

W ramach Memoriału przewidziane jest przeprowadzenie bardzo prostych zawodów m.in. konkurencje: celności lądowania oraz na tyczkach. Konkurencje nie będą trudne dlatego zachęcamy wszystkich do wspólnego latania. Będzie również możliwość lotów turystycznych wokół Piastowa i okolic. 

Wstępny plan:
• piątek 15.06.2018 – (przyjazd pilotów) – możliwość lotów popołudniowych (free fly),
• sobota 16.06.2018 – konkurencje od godz. 7.00 na lotnisku Aeroklubu Radomskiego, około godz. 12:00 złożenie kwiatów pod pomnikiem na lotnisku Piastów, popołudniowe konkurencje na lotnisku, możliwość lotów (free fly). Wieczorem planowane jest wspólne ognisko/grill na terenie domków w Jedlińsku,
• niedziela 17.06.2018 – poranne loty (free fly).

Noclegi:
• domki w Jedlińsku (https://goo.gl/maps/tjYaPt3AHfm) – cały ośrodek jest zarezerwowany na to wydarzenie – kontakt 669 049 783,
• Hotel u Grubego (https://goo.gl/maps/2F24gw1mpk82).

Wstęp wolny. Zapraszamy i liczymy, że spotkamy się w dużym gronie pilotów i osób towarzyszących.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

16 czerwca przypada 4 rocznica śmierci Grzegorza Krzyżanowskiego – pilota PPG i utytułowanego zawodnika, Mistrza Świata w motoparalotniarstwie.

Grzegorz Krzyżanowski urodził się w 6.03.1977 r. Jego lotnicza pasja miała swoje początki w modelarstwie i szybownictwie. Na paralotni z napędem zaczął latać w 2005 roku. Rok później na Mistrzostwach Polski PPG zdobył trzecie miejsce. Jako paralotniarz był wielokrotnym Mistrzem Polski, a od 2006 roku, członkiem polskiej Kadry Narodowej Powered Paragliding. W 2013 zdobył trzy złote medale i tytuł Mistrza Świata w klasie PF1 podczas I Slalomowych Mistrzostw Świata na lotnisku Aspres-sur-Buëch we Francji. Pokonał wówczas 64 konkurentów reprezentujących 16 krajów.

O Grzegorzu Krzyżanowskim koledzy mówili, że był najbardziej zdyscyplinowanym i zorganizowanym zawodnikiem w polskiej kadrze. W reprezentacji odpowiadał za przygotowanie nowych pilotów. Nowicjuszy wspomagał dobrą radą. Był „guru” dla całej rzeszy polskich pilotów PPG i podporą kadry narodowej. Przyczynił się do sukcesów polskich motoparalotniarzy oraz do rozwoju sportu motoparalotniowego w naszym kraju. Udzielał się również jako oblatywacz nowych konstrukcji skrzydeł produkcji firmy Dudek Paragliders.


Grzegorz Krzyżanowski podczas pierwszej edycji Winter Mazuria Paramotor CUP 2013 w Piszu

Grzegorz Krzyżanowski zginął 16.06.2014 r. wieczorem w wypadku lotniczym, w okolicach lotniska w Piastowie koło Radomia, podczas oblotu nowego modelu motoparalotni. Leciał sam i był to jeden z jego pierwszych lotów na tym dwuosobowym sprzęcie. Niespodziewanie, na wschodnich obrzeżach lotniska w Piastowie, motoparalotnia zaczęła spadać i roztrzaskała się o ziemię. Pilotowana przez niego motoparalotnia spadła z wysokości nie większej niż 60 metrów. Miał 37 lat.

Aby uczcić pamięć Grzegorza Krzyżanowskiego, Motoparalotniowa Kadra Narodowa wspólnie z radomskimi pilotami podjęła inicjatywę organizacji corocznego memoriału jego imienia. I Motoparalotniowy Memoriał Grzegorza Krzyrzanowskiego odbył się w dniach 16-17.05.2015 r. na lotnisku w Piastowie. 16 maja 2015 roku na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie został odsłonięty kamień upamiętniający Pierwszego Motoparalotniowego Slalomowego Mistrza Świata – Grzegorza Krzyżanowskiego.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony