Samolotowe MŚ - polscy piloci mistrzami świata

Ogłoszone w sobotę oficjalne wyniki potwierdziły, że Janusz Darocha ze Zbigniewem Chrząszczem oraz polska drużyna wywalczyli złote medale rozegranych w słowackiej Dubnicy 17. Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Świata. Pozostałe miejsca na podium też dla Polaków.

Srebrnymi medalistami zostali Michał Wieczorek i Michał Osowski, a brązowymi Krzysztof Wieczorek i Krzysztof Skrętowicz. W klasyfikacji zespołowej Polska wyprzedziła Czechy i Francję. W sobotę, podczas zakończenia mistrzostw, potwierdzono więc nieoficjalne klasyfikacje opublikowane w piątek po zakończeniu czwartej konkurencji. A wygrali ją Darocha i Chrząszcz przed K. Wieczorkiem i Skrętowiczem, a M. Wieczorek z Osowskim zajęli piąte miejsce. Polscy piloci, którzy startowali na samolotach Cesna-152, zdominowali tegoroczne mistrzostwa, w których uczestniczyło 60 załóg z 16 państw. W czołowej dziesiątce klasyfikacji indywidualnej znalazło się aż sześć polskich załóg - na czwartym miejscu Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski, a na szóstym Marek Kachaniak i Łukasz Pawlak. Oprócz Polaków w dziesiątce znalazły się jeszcze tylko trzy osady Czech i jedna Francji.